We współczesnym życiu biurowym uniknięcie wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka może być codziennością. W najgorszym przypadku może to oznaczać konieczność operacji w celu złagodzenia ucisku nerwów lub naprawy uszkodzonych nerwów. Pomaganie chirurgom w wizualnej kontroli obszarów, w których przepływ krwi w nerwach jest zmniejszony z powodu przewlekłego ucisku nerwu, może prowadzić do poprawy dokładności diagnostycznej, oceny ciężkości i przewidywania wyników.

Mając to na uwadze, zespół badawczy pod przewodnictwem Osaka Metropolitan University, w skład którego wchodzili student Graduate School of Medicine Kosuke Saito i profesor nadzwyczajny Mitsuhiro Okada, zbadał zastosowanie angiografii fluoresceinowej, metody stosowanej w neurochirurgii i okulistyce do uwydatniania naczyń krwionośnych w celu wizualizacji nerwowego przepływu krwi w przewlekłych neuropatiach uciskowych nerwów, takich jak zespół cieśni nadgarstka.

Zespół odkrył, że angiografia fluoresceinowa może wykryć zmniejszenie przepływu krwi w neuronach u szczurów i królików z przewlekłą neuropatią uciskową nerwów. Wyniki korelowały również z wynikami elektrodiagnostyki.

Następnie u pacjentów poddawanych operacji otwartego cieśni nadgarstka zastosowano angiografię fluoresceinową, a dane również silnie korelowały z badaniami elektrodiagnostycznymi. Odkrycia wskazują, że angiografia fluoresceinowa może mieć duże możliwości diagnostyczne w zakresie oceny nerwowego przepływu krwi podczas operacji.

„W chirurgii ciężkiej przewlekłej neuropatii uciskowej nerwu doświadczenie chirurga odgrywa dużą rolę w ocenie, czy zakres operacji jest odpowiedni i czy konieczne jest dodatkowe leczenie” – zauważa doktorant Saito. „Badanie to wykazało, że angiografia fluoresceinowa może uwidocznić obszary upośledzone i ocenić stopień upośledzenia, dlatego wierzymy, że może przyczynić się do poprawy dokładności powiązanych operacji”.

Wyniki opublikowano w Międzynarodowa Neurologia.



Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj