Aaditya Thackeray wzywa do ujawniania ocen uczniów w Maharashtra CET i wyraża obawy dotyczące przejrzystości w sporze dotyczącym NEET i UGC-NET
Aaditya Thackeray żąda od komórki CET ujawnienia wyników MHT CET, budzi obawy dotyczące wyników

MUMBAI: Przywódczyni Shiv Sena (UBT) Aaditya Thackeray zażądała w piątek przejrzystości w niedawno przeprowadzonym teście Common Entrance Test (MH-CET) w Maharasztrze egzaminy inżynierskie w państwie i zażądał ujawnienia ocen uczniów oraz arkusze odpowiedzi być im dane.
Przemawiając tutaj na konferencji prasowej, powiedział, że egzamin CET odbył się w „dziwny” sposób, a egzaminy z dwóch prac przeprowadzono w 30 seriach.Z tego jeden artykuł był przechowywany w 24 partiach. „Żądamy pokazania studentom arkuszy odpowiedzi i ujawnienia ocen. W tym przypadku również należy ogłosić zwycięzców” – powiedział. Odnosząc się do zarzutów dotyczących nieprawidłowości w NEET i odwołania egzaminu UGC-NET, lider Seny (UBT) zarzucił, że rządy w Centrum i państwo podjęły decyzję o „zniszczeniu” przyszłości studentów.
Test MH-CET prowadzony jest przez rząd stanu Maharasztra. Jego głównym celem jest ułatwienie procesu rekrutacji na kursy zawodowe, takie jak inżynieria, zarządzanie, farmacja, rolnictwo, prawo, medycyna, AYUSH i sztuki piękne. W artykułach znalazły się 54 błędy, a studenci zgłosili 1425 zastrzeżeń – stwierdził Thackeray i dodał, że w jednym artykule, który zawierał wiele pytań do wyboru, wszystkie cztery opcje odpowiedzi były błędne. Wyniki uczniów podawane były w formie percentylowej – powiedziała była minister. „Ponieważ jedna praca była przeprowadzana w 24 seriach, zdarzały się przypadki, że niektóre prace były trudne, a inne łatwe. Ci, którzy uzyskali mniej ocen, otrzymali większy percentyl, a ci, którzy uzyskali więcej ocen, mieli mniejszy percentyl” – powiedział. Jak można tak układać egzaminy i dlaczego do tej pory szef agencji przeprowadzającej egzamin nie został zawieszony – pyta Thackeray. Stwierdził, że percentyl został sformułowany w niewłaściwy sposób.

Source link