Zdjęcie SIU

Symbiosis International (Deemed University) jest tętniącym życiem ośrodkiem akademickim, pielęgnującym dynamiczny ekosystem edukacyjny zarówno dla naukowców, jak i edukatorów, głęboko zakorzeniony w wielokulturowym i innowacyjnym etosie. Jego powstanie w 1971 r. przez prof. (dr) SB Mujumdar ucieleśnia istotę „Promowania międzynarodowego zrozumienia poprzez wysokiej jakości edukację”, kierując się głęboką zasadą wedyjską „Vasudhaiva Kutumbakam”, tłumaczoną jako „Świat jako jedna rodzina”.Uniwersytet, odzwierciedlając swój globalny zasięg, przyjmuje studentów z ponad 85 krajów, co jest przykładem wzajemnych powiązań.
Geneza Symbiosis nawiązuje do pewnego fascynującego incydentu: będąc świadkiem wyzwań, z jakimi mierzą się studenci zagraniczni, dr Mujumdar poczuł się zobowiązany do stworzenia opiekuńczego środowiska podobnego do „domu z dala od domu”. W ten sposób instytucja narodziła się z misją rozwiązania różnych przeszkód, z którymi borykają się studenci zagraniczni w Indiach, obejmujących zakwaterowanie, posiłki, opiekę zdrowotną, wskazówki, coaching i lokalną orientację.
Symbiosis stała się pionierem w badaniach i innowacjach, promując kulturę eksploracji i odkryć. Mieści dedykowane centra badawcze, w których wykładowcy i studenci współpracują przy pionierskich projektach, przesuwając granice wiedzy. Poza nauką, Symbiosis pielęgnuje tętniące życiem studenckie życie pełne możliwości rozwoju osobistego i koleżeństwa, w tym wydarzeń kulturalnych, sportu, inicjatyw społecznych i projektów uczenia się poprzez służbę. Poświęcona sprawie „Zdrowia dla wszystkich”, Symbiosis International wykracza poza bycie zwykłym uniwersytetem, ewoluując w społeczność, rodzinę i sferę nieograniczonych możliwości.
Na arenie międzynarodowej Symbiosis niezmiennie błyszczy wśród najlepszych uniwersytetów świata. QS World University Ranking 2025 umieścił Symbiosis International (Deemed University) w przedziale 641-650 na świecie, 31. na świecie pod względem reputacji pracodawcy i 1. w Indiach pod względem reputacji pracodawcy. W rankingu QS World University Rankings by Subject 2024 uniwersytet zajął 140. miejsce na świecie i 6. w Indiach w dziedzinie studiów biznesowych i zarządzania, 389. na świecie i 10. w Indiach w dziedzinie nauk społecznych i zarządzania oraz znalazł się w przedziale 551-600 na świecie i 12. w Indiach w dziedzinie informatyki i systemów informacyjnych. Nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju zostały docenione 661. miejscem w kategorii zarządzania według QS (2024).
Do wyróżnień należy dodać 22. pozycję w Indiach i 351-400 w Azji według World University Rankings (2024). Symbiosis z dumą posiada ocenę Diamond w indyjskich szkołach wyższych i uniwersytetach według QS I-GAUGE (2023) i jest jedynym indyjskim uniwersytetem z Asia Pacific Quality Label (2019). Co godne uwagi, jest to pierwszy uniwersytet na świecie, który otrzymał certyfikat 2000W Smart Cities (2019).
Chcąc rozszerzyć swoją globalną obecność, uniwersytet wprowadził kilka programów licencjackich i magisterskich w Dubaju, począwszy od września 2024 r. Programy te obejmują różne dziedziny, takie jak administracja biznesowa, komunikacja masowa i aplikacje komputerowe, odzwierciedlając zaangażowanie Symbiosis w zapewnianie wysokiej jakości edukacji z globalną perspektywą. Flagowy program zarządzania, Master of Business Administration (MBA), będzie wspierany przez SIBM Pune. Programy licencjackie obejmują licencjat z administracji biznesowej (BBA) w zakresie zarządzania ogólnego i rachunkowości i finansów, a także licencjat z komunikacji masowej ze specjalizacjami w marketingu cyfrowym i reklamie oraz komunikacji korporacyjnej i public relations. Dla osób skłonnych do technologii istnieje licencjat z aplikacji komputerowych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, nauką o danych i analizą danych oraz przetwarzaniem w chmurze.
Symbiosis International University, Dubai (https://siu-dubai.ac.ae/) zaoferuje studia licencjackie i programy mające na celu wykształcenie wysoko wykwalifikowanej globalnej siły roboczej zgodnie z „Dubai Vision 2030”. Wybitna kadra i solidne połączenie przemysłu z uczelnią wyposażą studentów w umiejętności XXI wieku. Symbiosis International University, Dubai otrzymało aprobatę Ministerstwa Edukacji w Indiach i przechodzi akredytację CAA, Ministerstwa Edukacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Uniwersytet, z ponad 300 000 absolwentów na całym świecie, w tym ponad 1000 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, udziela wsparcia w zakresie staży i praktyk. Uczelnia niezmiennie realizuje swoje zobowiązanie do pomagania studentom w przekształcaniu wiedzy w realny sukces.
Symbiosis International University, Dubai z dumą rozpoczyna nowy i ekscytujący rozdział, wnosząc swoje szanowane dziedzictwo światowej klasy edukacji do serca Bliskiego Wschodu. Kierując się postępową wizją i trwałymi wartościami, Symbiosis International University, Dubai jest oddany ulepszaniu krajobrazu edukacyjnego Dubaju, wyznaczaniu wyższych standardów doskonałości i wpływu oraz pielęgnowaniu globalnych obywateli z transformacyjnym nastawieniem i wspólną troską o świat.

Zastrzeżenie: Treść wyprodukowana przez Symbiosis International (Deemed University)

Source link