PUNE: Dooshik Kim, zastępca konsula Konsula Generalnego Republiki Korei w Mumbaju, zainaugurował Career Development Center (CDC) podczas globalnego wydarzenia. Podczas wydarzenia Indo-Korean Center zorganizowało konkurs mowy koreańskiej w King Sejong Institute (KSI) w Pune. Chirag Jaladi, Tanu Mishra i Savani Rajpathak zdobyli odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce w konkursie.
W oświadczeniu King Sejong Institute stwierdzono, że „Chirag Jaladi, Tanu Mishra i Savani Rajpathak zdobyli odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce w konkursie. Tanvi Joshi i Neha Kulkarni wygrały nagrody pocieszenia. Wszyscy zwycięzcy otrzymali certyfikaty, trofea i gadżety. Zawodnikom, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce, wręczono markowy telewizor, a zwycięzcy, który zajął trzecie miejsce, otrzymali kuchenkę mikrofalową. Ponadto zwycięzcom nagród pocieszenia wręczono dwie nagrody pocieszenia w postaci markowych bezprzewodowych słuchawek dousznych”.
Dwunastu utalentowanych studentów, którzy uczyli się języka koreańskiego, zostało wybranych po rygorystycznym procesie selekcji. Jeongkeul Jeong, CFO w LG Electronics, Eunhee An, Principal of Korean Language School w Pune i Jaibong Lee, Manager w Woori Bank byli szanowanymi sędziami konkursu.
Eunjoo Lim, dyrektor KSI Pune, Sanjib Ghatak, współzałożyciel IKC, Aditya Bavadekar, dyrektor MIMA Institute of Management, Chirnjeev Maini, HoD of Education and Training w POSCO Maharashtra Steel, Prashant Shekhar, HR Head, LG Electronics, Park Wol Sang, General Manager of Ohsung India i wielu znakomitych gości reprezentujących renomowane koreańskie firmy i uniwersytety było obecnych na tym wydarzeniu w Indo Korean Centre, Balewadi, Pune. Indo-koreański taniec fusion i tradycyjny koreański śpiew członków klubu studenckiego IKC KSI Pune dały hipnotyzujący występ na tym wydarzeniu.

Centrum Indyjsko-Koreańskie w Pune zainaugurowało działalność Centrum Rozwoju Kariery Konkursem Mowy Koreańskiej

w oświadczeniu dodano, że wydarzenie to było gestem postępu w kierunku wzbogacenia więzi między wszechstronną kulturą Indii. Indo-Korean Center (IKC) zlokalizowane w Youth Build Foundation pracuje nad zapewnieniem platformy ułatwiającej możliwości dla ogółu społeczeństwa i łączącej Hindusów i Koreańczyków, wspomniała Eunjoo Lim.
Lim dodał w oświadczeniu: „Istnieje wiele możliwości dla koreańskich studentów w koreańskich firmach w Indiach i Korei Południowej. Koreańskie uniwersytety również zapraszają indyjskich studentów na studia wyższe w Korei. To CDC pomoże indyjskim studentom wykorzystać te możliwości i zrobić karierę w swoich dziedzinach”.
Dooshik Kim poinformował o możliwościach zatrudnienia i edukacji w Korei Południowej. Chiranjeev Maini i Prashant Shekhar zostali poinformowani o POSCO i LG electronics oraz ich wymaganiach wobec kandydatów. Sanjib Ghatak koordynował wydarzenie.

Source link