Aktor Anson Mount zdementował pogłoski, że obsada „Inhumans” z serialu telewizyjnego z 2017 roku pojawi się w „Avengers: Secret Wars” z 2027 roku. W odpowiedzi na skargę z niezwykle nieoficjalnego konta „Marvel Updates” w mediach społecznościowych: Góra napisała„To bardzo interesujące. Proszę opowiedzieć nam więcej o tej umowie, którą najwyraźniej podpisałem we śnie. Bardzo jestem ciekaw wszystkich soczystych szczegółów z kanału, który zdecydowanie nie jest farmą kliknięć”.

Marvel Updates pierwotnie napisał na Twitterze: „Inhumans z serii Inhumans powrócą w „AVENGERS: SECRET WARS”.

Pierwszy i jedyny sezon „Inhumans” zadebiutował na antenie ABC 29 września 2017 r. Mount wystąpił w roli Black Bolta u boku Serindy Swan (Medusa), Eme Ikwuador (Gorgon), Iwan Rheon (Maximus), Isabelle Cornish (Crystal) i Ellen Woglom.

Pomimo ambitnego planu, który obejmował debiut dwóch pierwszych odcinków serialu w kinach IMAX, serial nie trwał długo. Widzowie i krytycy obejrzeli wszystko, od dialogów i kiepskich efektów specjalnych po rozwój głównego bohatera.

Pomysł ożywienia przynajmniej niektórych postaci nie jest całkowicie odległy – Mount powrócił jako Black Bolt w 2022 roku w „Doktorze Strange in the Multiverse of Madness”, skupiającym postacie Marvela z różnych wszechświatów. Mount wyjaśnił później, że kręcenie tej sceny było dość nietypowe, ponieważ większość aktorów w ogóle nie była obecna razem.

„To była bardzo interesująca sesja, ponieważ moja rola pojawiła się w powtórkach. Jak można sobie wyobrazić, kilku aktorów było dość zajętych. Patricka (Stewarta) tam nie było. Chiwetela (Ejiofora) tam nie było. (John) Krasiński nie podpisał jeszcze kontraktu. Nie było go tam” – Mount powiedział „Esquire”.. „Mieliśmy aktorów grających te role, wiedząc, że albo zastąpią swoje ujęcia, albo przeszczepią twarze. Nigdy nie robiłem czegoś podobnego i nie mogłem uwierzyć, jak dobrze to wszystko ze sobą współgrało.

„Avengers: Sekretne wojny” Premiera zaplanowana jest na 7 maja 2027 r. Oryginalna seria komiksów o tym samym tytule była prowadzona przez firmę Marvel od 1984 do 1985 roku.

W oryginalnej wersji tej historii kosmiczna istota zwana Beyonder jest zafascynowana obecnością superbohaterów na Ziemi i porywa obrońców z listy A Marvela, teleportując ich na sztucznie skonstruowaną planetę zwaną „Battleworld”, gdzie rozkazuje im walczyć do śmierci.

Proste założenie zwiastowało ogromne zmiany w status quo ówczesnego Marvela. Najbardziej znany jest Battleworld, w którym Spider-Man założył swój czarny garnitur, który okazał się symbiontem Venoma, tworząc jednego ze swoich największych przeciwników. Ale serial zaowocował także tym, że She-Hulk zastąpiła Stwór jako członek Fantastycznej Czwórki, co było pewnym dramatem interpersonalnym wśród X-Men i Hulka, którzy odnieśli kontuzje, które przywróciły jego niekontrolowaną wersję wściekłości.

Tytuł został wykorzystany w późniejszej wersji tej historii przez uznanego pisarza Marvela Jonathana Hickmana, co doprowadziło do miękkiego restartu uniwersum Marvel Comics, wprowadziło Milesa Moralesa Spider-Mana do głównego komiksowego świata 616 i stworzyło nowe status quo dla Doktor Doom i Fantastyczna Czwórka, między innymi. Fani postrzegali w filmach nowe Sekretne Wojny jako potencjalny sposób na wprowadzenie X-Men do Kinowego Uniwersum Marvela, włączając Fantats przekształcających członków Avengersów, których aktorzy zestarzeli się ze swoich ról lub wprowadzając inne zmiany w statusie MCU co.

Source link