Chris Hayes dość pozytywnie ocenił znaczenie faktu, że Donald Trump został w czwartek uznany winnym wszystkich 34 zarzutów w nowojorskim procesie o oszustwo. Jednak w piątkowym odcinku „All In” gospodarz MSNBC wyraził poważne zaniepokojenie sposobem, w jaki Republikanie zareagowali na werdykt, ostrzegając, że Trump egzekwuje „totalitarną jednomyślność”, udowadniając, że GOP będzie go wspierać „bez względu na to, co zrobi .

Klip można już obejrzeć na górze strony.

„W pewnym sensie najbardziej odkrywczy moment. To znaczy, całą reakcją na wczorajszy wyrok skazujący Donalda Trumpa, która tak naprawdę przeszła niezauważona, była wymiana zdań w Internecie pomiędzy jednym umiarkowanym republikaninem a pracownikiem kampanii Trumpa” – powiedział Hayes. Miał na myśli Larry’ego Hogana, byłego republikańskiego gubernatora Maryland, obecnie ubiegającego się o miejsce w Senacie USA w swoim skądinąd skrajnie niebieskim stanie.

Jak wyjaśnił Hayes, tuż przed ogłoszeniem wyroku w czwartkowe popołudnie, Hogan zamieścił w mediach społecznościowych apel: „bez względu na wynik wzywam wszystkich Amerykanów do uszanowania wyroku i procesu prawnego”. Chwilę później starszy doradca Trumpa, Chris LaCivita, odpowiedział mu: „Właśnie zakończyłeś swoją kampanię”.

„Ty, republikański gubernator, który przed wydaniem werdyktu ośmielił się zwrócić uwagę na bardzo prosty amerykański najemca, «powinniśmy szanować proces prawny», to już koniec” – podsumował Hayes, dodając, że „była to tylko część nacisku w stylu tłumu”. kampanię na rzecz Republikanów, aby stanęli po stronie kandydata skazanego za przestępstwo”.

Następnie Hayes pokazał kilka przykładów tej kampanii, poczynając od Laury Ingraham w Fox News, która krytykowała różnych Republikanów, w tym Mitcha McConnella, za brak zabierania głosu, co skłoniło McConnella do wydania oświadczenia potępiającego werdykt.

„Ta operacja egzekwowania prawa ma miejsce, ponieważ ludzie Trumpa, ludzie z Foxa i większość ludzi z wyższych szczebli partii rozumieją, że jedynym sposobem, aby naprawdę obalić Trumpa i zakończyć jego karierę polityczną, jest zwrócenie się przeciwko niemu Republikanom” – dodał. Hayes argumentował. „Dopóki pozostaną zjednoczeni, bez względu na to, co zrobi, bez względu na to, jak odrażający, jak niebezpieczny, jak zbrodniczy lub jak podły, bez względu na to, jak wielkim zagrożeniem jest on dla narodu, jeśli wszyscy się zjednoczą, to w spolaryzowany krajobraz, mogą w zasadzie utrzymać go na powierzchni i sprawić, że będzie to w zasadzie rzut monetą.

„Dlatego podczas procesu ubierali się jak on i pośpiech, by poniżyć się w przyprawiający o zawrót głowy sposób, przed każdą kamerą telewizyjną na żywo, jaką tylko znajdą” – powiedział Hayes, zanim wypuścił wiele klipów przedstawiających przedmiotowe poniżanie od wielu osobistości GOP.

Następnie Hayes zidentyfikował tylko dwa przypadki, „w których została zerwana dynamika jednomyślności Republikanów i Trump był bliski śmierci politycznej”. Jeden z nich, wyjaśnił, miał miejsce po ataku z 6 stycznia, kiedy przeciwko Trumpowi wypowiadali się nawet zagorzali złośliwcy, tacy jak Lindsay Graham i Kevin McCarthy.

„Pamiętajcie, że poparcie dla Trumpa spadło poniżej 40%, osiągnęło najniższy osiągnięty poziom, a Mitch McConnell testował grunty pod kątem głosowania w sprawie skazania za impeachment” – wspomina Hayes. „Gdyby nie ten człowiek, Mitch McConnell, jego skrajne, trwałe, żałosne tchórzostwo i nieustanne dążenie McCarthy’ego do posiadania trzeciego najkrótszego mówcy w historii – nie wspominając o uzasadnionej obawie, jaką republikańscy senatorowie żywili wobec swoich rodzin przed przemocą – byśmy Nie mam teraz tego problemu.”

„Mogli po prostu głosować za skazaniem ich i ponownym wykluczeniem go ze stanowiska” – zauważył Hayes.

Następnie Hayes wyjaśnił, że drugi przypadek, w którym Trump prawie stracił Partię Republikańską, miał miejsce po wydaniu taśmy „Access Hollywood”.

„Prawie każdy wybrany Republikanin próbował zdystansować się i krytykować” – kontynuował Hayes, zauważając to według wielu raportuje w tamtym czasieRepublikański Komitet Narodowy rozważał nawet możliwość usunięcia Trumpa ze swojego kandydata.

„Ale Trumpowi udało się utrzymać wszystko w kupie, w dużej mierze dzięki temu, że właśnie w tym momencie zatrudnił swojego prawnika, Michaela Cohena, do zapłaty za powstrzymanie gwiazdy porno od mówienia” – powiedziała Hayes. „I dlatego Republikanie nigdy nie słyszeli o tej historii, podobnie jak opinia publiczna, co mogło być politycznym śmiertelnym ciosem. Lekcja, której się nauczył, jest taka, że ​​jeśli narzucisz tę totalitarną jednomyślność, możesz dalej brnąć dalej. To szalenie niebezpieczna lekcja. Ponieważ zrobią to bez względu na to, co on zrobi. I nieważne, jak źle będzie.”

Jak powiedzieliśmy, obejrzyj klip u góry strony.Source link