Reżyser „Dune: Część druga” Denis Villeneuve jest „rozczarowany”, że film pozostaje największym sukcesem kasowym 2024 roku, powiedział reporterom po otrzymaniu Ikony Akademii podczas gali Canadian Screen Awards 2024. Chciałby oglądać więcej filmów – nie tylko tych wyreżyserowanych przez niego – które dobrze radzą sobie w kinach.

„Myślę, że potrzebujemy filmów będących przeżyciami teatralnymi, które w pełni wykorzystają siłę teatru i nie mówię tylko o „Dune 2”. Oczywiście mówię o wielu filmach” – powiedział. „Film taki jak „Wojna secesyjna” na przykład jest mocnym przykładem filmu, który bezwzględnie wykorzystał siłę teatru”.

„Miałem szczęście, że „Część druga” dotarła do publiczności. Szczerze mówiąc, żałuję, że nie zdarzało się to częściej” – kontynuował Villeneuve. „Jestem rozczarowany, że nadal jestem numerem jeden. …Mam nadzieję, że już niedługo będą kolejne sukcesy kasowe. Mam nadzieję, że prędzej czy później ten letni box office będzie znacznie lepszy.”

Letnia kasa ma zaczął się powoli. „Furiosa”, który miał swoją premierę w weekend z okazji Dnia Pamięci, zarobił 32 miliony dolarów, co stanowi najniższy wynik na pierwszym miejscu premiery od 1995 roku. Czterodniowy weekend przyniósł 128 milionów dolarów, znacznie mniej niż przewidywane 160 milionów dolarów, które kina miały zarobić w zeszłym roku tydzień.

Znawcy przyznali, że podwójne strajki SAG-AFTRA i WGA w 2023 r. miały wpływ na tegoroczne wyniki kasowe. Analityk Comscore, Paul Dergarabedian, powiedział TheWrap: „Nie sądzę, że jest to punkt zwrotny, w którym możemy powiedzieć: «Och, jeśli pandemia tego nie zakończyła, zrobią to strajki». Moim zdaniem to spadek wszyscy w Hollywood widzieli, że to nadchodzi kiedy strajki trwały tygodniami. Tak wiele czynników zbiegło się, aby rozwiać wszelkie nadzieje na naprawdę mocny weekend z okazji Dnia Pamięci”.

Jednak nadal jest nadzieja na letni box office – w lipcu premierą będą „Despicable Me 4”, „Twisters” i, co być może najważniejsze, jedyny w tym roku film Marvel Cinematic Universe „Deadpool i Wolverine”.Source link