Tradycyjny mop i wiadro przyprawiają o logistyczny ból głowy, ale robot odkurzający 2 w 1 może być równie frustrujący, jeśli nie robi tego, do czego go kupiłeś. Jeśli zdecydowałeś, że nie jesteś w stanie zapłacić za skreślenie dwóch obowiązków z listy jednym zakupem, poniższe czynniki odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu naprawdę wartościowego doświadczenia:

Czujniki podłogowe: Zdolność robota odkurzającego do regulacji ssania w zależności od rodzaju podłogi jest ważna nawet w przypadku zamiatania na sucho. Ale dla robota mopyto właśnie ta funkcja, która zapobiegnie zamoczeniu dywanów. Większość hybryd automatycznie zaczyna mopować po podłączeniu zbiornika na wodę, ale tylko mądrzejsze wiedzą, jak zatrzymać przepływ wody i unieść mokrą szmatkę nad dywan. Boty, które zapamiętują Twoje pokoje lub podążają za wirtualnymi granicami, można również zaprogramować tak, aby podczas mycia całkowicie omijały dywany.

Wycieranie ruchem i siłą: Najlepszy robot odkurzający i mopy mogą nie szorować z taką siłą, jak dwie własne ręce, ale radzą sobie lepiej z odciskami butów i śladami wody niż te, które po prostu delikatnie kładą mokrą szmatkę na podłodze. Podczas gdy większość modeli 2 w 1 może z powodzeniem wytrzeć rozlany sok lub wino, mechanizmy mopujące, takie jak mopowanie dźwiękowe Roborock lub technologia SmartScrub firmy iRobot, w rzeczywistości wywierają siłę w połączeniu z szybkim ruchem tam i z powrotem, aby penetrować uporczywe, zaschnięte plamy i tynk. najbardziej zauważalne rezultaty na twardych podłogach.

Inteligentne mapowanie: Technologia nawigacji robota próżniowego decyduje, jak dokładnie może zapamiętać układ domu (jeśli w ogóle). Obecnie złotym standardem inteligentnego mapowania jest LiDAR: laser skanujący różne punkty w domu w celu określenia, gdzie znajdują się ściany. Z drugiej strony dostępna jest również technologia VSLAM, która zamiast tego wykorzystuje kamery do mapowania i nawigacji. Główną wadą VSLAM jest to, że do działania potrzebuje światła (co oznacza, że ​​nie można zaprogramować odkurzacza hybrydowego do pracy podczas snu, tak jak w przypadku nawigacji LiDAR).

Gdy robot odkurzający wykona obchód i ustali położenie, tworzy plan piętra, do którego będzie można się odnieść przy przyszłym sprzątaniu. Będziesz mógł modyfikować i oznaczać pokoje według potrzeb w odpowiedniej aplikacji odkurzacza robota, a także wysyłać botvac do określonych pomieszczeń.

Wirtualne granice: W większości przypadków aplikacja umożliwia także ustawienie wirtualnych granic wokół mniejszych obszarów, których odkurzanie ma unikać, np. stosu zabawek lub cennej miski na wodę Twojego zwierzaka. Ta funkcja jest szczególnie potrzebna w przypadku dywanów, jeśli urządzenie 2 w 1 nie potrafi wykryć rodzaju podłogi. W przeciwnym razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twoja nowa hybryda wycierała miękkie podłogi.

Rozmiar pojemnika na śmieci i samoopróżnianie: Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, mieszkaniu lub innym mała przestrzeńprawdopodobnie nie będziesz potrzebował ogromnego zbiornika próżniowego. Jeśli chcesz pokryć cały dom, poszukaj czegoś, czego nie trzeba będzie opróżniać po każdej sesji sprzątania. A samoopróżniająca się próżnia tutaj przyjdzie z pomocą, ponieważ automatycznie opróżnia śmieci do doku i pozwala ci odpocząć przez miesiąc lub dwa.

Żywotność baterii: Żywotność baterii od 90 do 100 minut powinna wystarczyć do pokrycia mieszkania na jednym ładowaniu lub jeśli większość sprzątań będzie wykonywana pokój po pokoju. Nie jest trudno znaleźć czas pracy baterii od 170 do ponad 200 minut i byłby idealny w przypadku powierzchni o powierzchni powyżej 1500 metrów kwadratowych. Nawet najtańsze obecnie roboty odkurzające powinny same się naładować i automatycznie wznowić sprzątanie, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał ich podnosić i eskortować z powrotem do bazy.

Source link