Hej, pamiętasz te reklamy telewizyjne „I’m a Mac” sprzed 20 lat? Qualcomm i Microsoft z pewnością mają nadzieję, że tak.

Jak zauważył KrawędźQualcomm wrzucił do swojego urządzenia krótki ukłon w stronę słynnej kampanii reklamowej Apple Przemówienie przewodnie Computex 2024.

Justin Long pojawia się w nowej reklamie pro-Windows

Zaczynając od około 1:17:00 znak w przemówieniu można zobaczyć krótki film, w którym aktor Justin Long (Herbie: W pełni załadowany, Żyj swobodnie lub umieraj ciężko) jest tak zirytowany, że jego Mac zasypuje go powiadomieniami, że zaczyna szukać miejsca, w którym może znaleźć komputer z systemem Windows i procesorem Qualcomm Snapdragon.

Zmienna prędkość światła

Po zakończeniu reklamy patrzy w stronę kamery i mówi „Co? Wszystko się zmienia!”

Justin Long pisze, gdzie mogę znaleźć komputer Qualcomm Snapdragon

Justin Long pisze: „Gdzie mogę znaleźć komputer z procesorem Snapdragon?”
Źródło: Qualcomm

To oczywiście nawiązanie do starych reklam Apple’a „Jestem Mac, jestem PC” z połowy XXI wieku. W tych reklamach Justin Long był fajnym, modnym, młodym facetem reprezentującym komputery Mac, a aktor John Hodgman był sztywnym mężczyzną w średnim wieku w garniturze, reprezentującym komputery PC z systemem Windows.

Long wychwalał zalety komputerów Mac (wówczas głównym argumentem było to, że nie zainfekowały one tylu wirusów co komputery PC) i ogólnie wyglądał fajniej i mniej nudno niż Hodgman.

To wszystko jest częścią niedawny większy ruch aby udowodnić, że laptopy działające na najnowszym chipsecie Qualcomm Snapdragon X Elite mogą być równie wydajne (jeśli nie większe) niż najlepsze MacBooki. (Nowa Powierzchniowy laptop 7 i Powierzchnia Pro 11 to niektóre z niedawno zaprezentowanych komputerów z procesorem Snapdragon X Elite). Wydawało się, że debata „Mac kontra PC” zakończyła się co najmniej dziesięć lat temu, ale może wróciliśmy.

Source link