Użytkownicy Instagrama otrzymują kolejną pomocną dłoń w unikaniu niepożądanych interakcji w mediach społecznościowych.

W czwartek platforma ogłosiła, że ​​doda silniejsze ustawienie wyciszenia do istniejącej funkcji „Limity”, która pierwotnie była oferowana wybranym użytkownikom w 2021 r., aby pomóc w ograniczeniu nękania twórców, oraz domyślne limity Zamknij znajomych dla nastoletnich użytkowników. Ograniczone ustawienia odbiorców zostały udostępnione ogółowi użytkowników w listopadzie.

Funkcja bezpieczeństwa ukrywa treści pochodzące od niedawnych obserwujących i kont, których nie znasz, a teraz wycisza bezpośrednie wiadomości od użytkowników, których nie ma na Twoim koncie Zamknij listę znajomych. Konta spoza listy „bliskich znajomych” nadal będą mogły wchodzić w interakcję z użytkownikami, ale nie otrzymają powiadomienia i nie pojawi się to w ich kanałach. Nastolatki będą automatycznie ograniczone do otrzymywania wyłącznie powiadomień od bliskich znajomych.

Zrzuty ekranu menu ustawień Limitów na Instagramie.


Źródło: Instagram

Platforma aktualizuje także funkcję „Ogranicz”, która ukryje wszystkie komentarze i zablokuje tagi lub wzmianki na kontach z ograniczeniami.

Najlepsze historie, które można mashować

Zrzuty ekranu przedstawiające funkcję Ogranicz na Instagramie.


Źródło: Instagram

Instagram i jego spółka-matka Meta włożyli wiele pracy w zmianę swojego wizerunku jako największego zagrożenia bezpieczeństwo młodzieżypo kilku obciążających raportach, które Meta robi celowo zignorował ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia młodzieży. Kilka procesówa także głośne przesłuchanie w Senacie, podczas którego zeznania kilku liderów mediów społecznościowych, wzbudziły jeszcze większe wątpliwości co do zobowiązań firmy w zakresie bezpieczeństwa młodzieży.

W styczniu Meta ogłosiła, że ​​automatycznie ustawi najwyższą liczbę kont należących do nieletnich restrykcyjne ustawienia kontroli treści I ogranicz rodzaje DM jakie może otrzymać nastoletni użytkownik, a których celem jest ograniczenie niepożądanych interakcji. W kwietniu Meta ujawniła, że ​​testuje nowe funkcje ograniczające oszustwa związane z nagością i wymuszeniami na tle seksualnym.

Jak dodać limity na Instagramie

Chociaż te ustawienia będą domyślnie dostępne dla nastolatków, użytkownicy mogą znaleźć opcje odbiorców w ustawieniach profilu w aplikacji. Należy jednak pamiętać, że ograniczenia te nie są nieograniczone. Użytkownicy mogą zdecydować się na ograniczenie swoich interakcji maksymalnie na cztery tygodnie za jednym razem, więc muszą stale dostosowywać swoje ustawienia.

Krok 1: Przejdź do swojego profilu.

Krok 2: Wybierz ikonę menu w prawym górnym rogu.

Krok 3: Przewiń w dół do sekcji „Jak inni mogą z Tobą wchodzić w interakcję”.

Krok 4: Wybierz „Ograniczone interakcje”.

Krok 5: Dostosuj preferencje dotyczące rodzaju treści, które będą ograniczone, jakiego rodzaju użytkownicy będą mogli oglądać te treści i jak długo będzie obowiązywał limit.

Source link