Urząd Skarbowy oferuje podatnikom inną opcję. składanie podatków,

Niedawno ogłosiła to agencja rządowa Że dzięki temu program Direct File Pilot będzie trwały. Uruchomiony na początku tego rokuFunkcja Direct File zapewniła uprawnionym podatnikom w wybranych stanach możliwość składania zeznań podatkowych bezpośrednio w IRS przy użyciu oprogramowania opracowanego przez tę agencję.

W tamtym czasie bezpłatna usługa składania wniosków była dostępna dla podatników w Arizonie, Kalifornii, Florydzie, Massachusetts, New Hampshire, Nowym Jorku, Nevadzie, Południowej Dakocie, Tennessee, Teksasie, Waszyngtonie i Wyoming. Podatnicy w tych stanach kwalifikowali się, jeśli mieli proste zeznania, takie jak dochód z ekonomii gig lub dochód z działalności gospodarczej, szczegółowe odliczenia lub kredyty. Pożyczka na opiekę nad dzieckiem i osobą niesamodzielną Lub pożyczka oszczędnościowa,

IRS oświadczył w swoim ogłoszeniu, że bada sposoby rozszerzenia Direct File poprzez uwzględnienie większej liczby sytuacji podatkowych i zaprasza wszystkie stany do udziału w programie. Ma nadzieję, że przyłączy się do niego wiele państw.

Najważniejsze artykuły Mashable

Podatnicy rozliczający się bezpośrednio zgłosili w dużej mierze pozytywne doświadczenia, Według badania IRS Wzięło w nim udział ponad 15 000 uczestników. 90 procent respondentów stwierdziło, że ich doświadczenia są doskonałe lub powyżej średniej. Szczególnie podobało im się to, że oprogramowanie było łatwe w obsłudze, niezawodne i bezpłatne. Prawie połowa stwierdziła, że ​​zapłaciła za przygotowanie podatkowe w zeszłym roku.

Agencja podała, że ​​planuje rozszerzyć Direct File, aby obsługiwał najczęstsze sytuacje podatkowe, ze „szczególnym naciskiem na sytuacje, które mają wpływ na pracujące rodziny”. W ciągu najbliższych kilku miesięcy podatnicy mogą spodziewać się więcej informacji na temat przystąpienia nowych stanów do programu, a także rozszerzonych uprawnień.

„Jasny przekaz jest taki, że wielu podatników w całym kraju chce, aby IRS zapewnił więcej niż jedną bezpłatną możliwość składania wniosków drogą elektroniczną” – powiedział komisarz IRS Danny Werfel.

Source link