Absolutny hit country inspirowany Malala Yousafzai w programie telewizyjnym to jedno, ale występ samej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla w pełnej krasie Beyoncé? Znajdź mi lepszy epizod, rzucam wyzwanie.

U Nidy Manzoor bardzo wyczekiwany drugi sezon Jesteśmy damskimi częściamitytułowy żeński muzułmański zespół punkowy, w którego skład wchodzą: Amina (Anjana Vasan), Saira (Sarah Kameela Impey)Ayesha (Juliette Motamed), Bisma (Faith Omole) i Momtaz (Lucie Shorthouse) – nie tylko piszą szalony żart o pakistańskiej działaczce na rzecz edukacji dziewcząt, ale udało im się zaprosić Yousafzai do programu.

I przyjaciele, to epizod roku.

W drugim sezonie zespół staje przed poważnymi przeszkodami, takimi jak eksmisja, konkurencyjny zespół w trasie i oszałamiająca perspektywa nagrania pierwszego albumu. Jednak w odcinku 2 wokalistka i basistka zespołu, Bisma, jest w trudnej sytuacji po tym, jak jej córka Imani (Edesiri Okepnerho) zostaje zawieszona w szkole za rzucanie jajkami w nauczyciela – chciał usunąć niewolnictwo z programu nauczania w klasie 7. więc całkiem racja, Imani.

„Zrobiłam to, co zrobiłaby Malala” – mówi Imani mamie. „Wiesz, że każdego dnia walczy o edukację dziewcząt”.

„Malala nie rzucałaby jajkami w pana Appleby’ego, Imani!” Bisma odpowiada głęboko przerażony.

Jednak choć Bisma jest początkowo zaniepokojona strategią swojej córki związaną z protestami przeciwko pociskom opartym na jedzeniu, stanowisko Imani w obronie jej prawa do nauki podważa zrozumienie przez jej mamę własnego buntu. „Jesteś w punkowym zespole i udajesz tego złego, Edgelorda, ale wiesz, kim jesteś? Lubisz ludzi” – mówi Imani.

Najlepsze historie, które można mashować

Przerażona jej reakcją na demonstrację Imani, doświadczenie Bismy inspiruje zespół do napisania piosenki: „Malala Made Me Do It”. To absolutna atrakcja serialu, równie ważna jak niezapomniany utwór zespołu „Voldemort pod moją chustą!” z sezonu 1, ale bardziej biograficzny.

Oto wspaniały tekst utworu „Malala Made Me Do It” Lady Parts:

Nazwali ją Malala

Malala Yousafzai

Wjechał do miasta i sprawił, że Talibowie płakali

Urodzony w dolinie Swat w północnym Pakistanie

Obrońca praw kobiety

Nagroda Nobla w 17

Najgorsza suka jaką kiedykolwiek widziałeś

Krzyżuj swoje serce i miej nadzieję na śmierć

To Malala Yousafzai

Nic nie mogło jej powstrzymać

Nie ta kula, którą przyjęła

Płakała: „Jedno pióro i jedno dziecko, i jeden nauczyciel, i jedna książka”

Wyruszyła w poszukiwaniu przygód, tak jak zrobił to jej brat Frodo

Więzień Azkabanu nie ma nic na tego dzieciaka

Szlachetny, mądry i taki spokojny

Najgorsza suka jaką kiedykolwiek widziałeś

Krzyżuj swoje serce i miej nadzieję na śmierć

To Malala Yousafzai

Ukradł ciastka z pokoju nauczycielskiego

Malala ją do tego zmusiła

Opuściłem chór, żeby gonić chłopców

Malala ją do tego zmusiła

Chowam się w toaletach dziewcząt

Aby umilić sobie poniedziałkowe smutki

Malala też ją do tego zmusiła

To Malala Yousafzai

Ale jeśli te zachodnie stylizacje naszych ukochanych punkowych feministek nie wystarczą, sama Yousafzai odgrywa w tym odcinku wspaniałą rolę, kierując swoją wewnętrzną Beyoncé i wkraczając w pełną moc Kowboj Carter za chwilę.

W programie Malala Yousafzai siedzi na sztucznym koniu przed zespołem Lady Parts "Jesteśmy damskimi częściami"

TAK.
Źródło: Kanał 4 / Paw

W fantastycznym momencie utworu Yousafzai pojawia się w surrealistycznym krajobrazie na sztucznym koniu, ubrany w wysadzany klejnotami kowbojski kapelusz z frędzlami nałożony na dupattę i wspaniałą niebieską sukienkę. To w stu procentach oszałamiający moment, gdy widzę aktywistę wysławianego wśród sztucznych kaktusów i neonowych chmur, co wydaje się być ukłonem w stronę okładki Najnowsza płyta country Beyoncépodczas gdy zespół tańczy i odtwarza piosenkę wokół niej – w pewnym momencie zdobywając własne fałszywe konie.

Yousafzai powiedział Moda poznała twórcę serialu Manzoora na premierze jej filmu Uprzejme społeczeństwoa Manzoor osobiście skontaktował się z nią w liście, aby zaangażować ją w sezon 2 Jesteśmy damskimi częściami.

W serialu Malala Yousafzai siedzi na sztucznym koniu "Jesteśmy damami"

obsesja.
Źródło: Kanał 4 / Paw

Yousafzai zaciekle opowiada się za równością płci już w wieku 11 lat – w wieku 15 lat została zastrzelona przez talibów za wypowiadanie się w imieniu dziewcząt i ich prawa do edukacji. Teraz ma 26 lat i jest nie tylko najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla absolwent Oksfordubroni niesprawiedliwości Youtubewspółautorem książki Jesteśmy wysiedlone: ​​moja podróż i historie uchodźczyń z całego świataI prowadzi własną organizację non-profit która inwestuje w programy edukacyjne pomagające dziewczętom uczęszczać do szkoły.

Jest absolutną feministyczną punk rockową postacią pod każdym względem, a jej epizod w niej występuje Jesteśmy damskimi częściami jest czystą, uzasadnioną adoracją. Będziemy śpiewać „Malala Made Me Do It” już na zawsze, rzucając jajami w konserwatystów szkolnych, dziękuję bardzo.

Jak oglądać: Jesteśmy damskimi częściami Premiera drugiego sezonu 30 maja w Peacock w USA i Kanał 4 w UK.

Source link