„Outlander” będzie miał premierę drugiej połowy przedostatniego sezonu w listopadzie tego roku. Sezon 7, część 2, zadebiutuje w piątek, 22 listopada, a osiem pozostałych odcinków będzie miało premierę w każdy piątek. Nowe odcinki będą transmitowane strumieniowo od północy czasu wschodniego w aplikacji Starz oraz na wszystkich platformach streamingowych i na żądanie Starz, a ich liniowy debiut nastąpi o 20:00 czasu wschodniego/czasu polskiego w Starz w USA i Kanadzie.

Serial, który w sobotę obchodzi „Światowy Dzień Outlandera”, ujawnił także kilku nowych członków obsady, którzy dołączą do ósmego i ostatniego sezonu dramatu – data premiery sezonu 8 (tak, niezależnie od sezonu 7, część 2) nie została jeszcze ogłoszona. Wśród najnowszych aktorów serialu znaleźli się Kieran Bew („Dom smoka”, „Wojownik”), Frances Tomelty („Kobieta w ścianie”, „Katastrofa”) i Carla Woodcock („Takie odważne dziewczyny”, „Przewodnik grzecznej dziewczynki” Morderstwo”).

Rory Alexander, Sam Retford, Séamus McLean Ross i Conor MacNeil

Bew wcieli się w kapitana Charlesa Cunninghama, emerytowanego brytyjskiego żołnierza, a Tomelty wcieli się w jego matkę, Elspeth Cunningham. Woodcock wcieli się w Amaranthus Grey, nowego członka rodziny Grayów.

Dołączają do powracających członków obsady, Caitríony Balfe i Sama Heughana, którzy kontynuują rozległą historię miłosną Claire i Jamiego. Sophie Skelton powraca jako Brianna MacKenzie wraz z Richardem Rankinem jako Roger MacKenzie, Johnem Bellem jako Młody Ian, Davidem Berrym jako Lord John Grey, Caitlin O’Ryan jako Lizzie Beardsley i Paulem Gormanem jako Josiah i Keziah Beardsley.

Sezon 7, część 2, rozpocznie się, gdy Claire, Jamie i Młody Ian (John Bell) opuszczają kolonie i przybywają do swojej ukochanej ojczyzny, Szkocji.

Oficjalny log do Sezonu 7, Część 2 jest następujący: „Niebezpieczeństwa wojny o niepodległość zmuszają ich do wyboru pomiędzy wspieraniem tych, których kochają, a walką o ziemię, którą uczynili swoim nowym domem. Tymczasem Roger i Brianna stawiają czoła nowym wrogom w czasie i muszą stawić czoła siłom, które grożą rozdzieleniem ich rodziny. Gdy lojalność się zmienia, a bolesne sekrety wychodzą na światło dzienne, małżeństwo Jamiego i Claire zostaje wystawione na próbę jak nigdy dotąd. Czy miłość, która łączy ich przez oceany i stulecia, pozwoli MacKenziem i Fraserom odnaleźć drogę powrotną do siebie?”

Seria prequeli „Outlandera” zatytułowana „Outlander: Blood of My Blood” jest obecnie produkowana także w Szkocji. Nowy serial będzie eksplorować życie i relacje rodziców Jamiego i Claire w różnych okresach.

Zwiastun Outlandera z Samem Heughanem i Catrioną Balfe

Source link