Odkurz konsolę PlayStation 5, bo w końcu pojawiło się na niej kilka nowych gier wideo, w które możesz grać.

Cóż, nie od razu, ale wkrótce. W czwartek podczas transmisji stanu gry Sony zajęło około pół godziny, aby zaprezentować kilka nadchodzących gier na PS5. W sumie pokazano 14 tytułów, od oczekiwanych ilości po remake’i i kilka niespodzianek tu i ówdzie.

Oto wszystko, co pokazało Sony.

Zgoda

Najpierw było Zgoda, pierwszoosobowa strzelanka PvP od Firewalk Studios. Przejdę do sedna: wygląda na to Overwatch spotyka się strażnicy Galaktyki.

Mam przez to na myśli grupę przesadnych, nieuczciwych podróżników kosmicznych z bronią w bitwach opartych na celach 5 na 5. Nie ma kampanii dla pojedynczego gracza, ale gra będzie aktualizowana cotygodniowymi filmami fabularnymi, aby teoretycznie utrzymać graczy w napięciu, niezależnie od tego, co się dzieje. W lipcu odbędzie się wersja beta na PS5 i PC, a premiera gry nastąpi 23 sierpnia.

Bóg wojny: Ragnarok na komputerze

Pamiętać Bóg wojny: Ragnarok? Premiera na PC 19 września. Dalej!

Wojownicy dynastii: Początki

Dobra, teraz do czegoś zmierzamy.

Wojownicy dynastii: Początki wygląda na wierną kontynuację długoletniej serii, która stworzyła gatunek „musou” obejmujący przesadne gry akcji typu hack-and-slash. Dla porównania, nawet Nintendo w ciągu ostatniej dekady zaangażowało się w szaleństwo musou Wojownicy Hyrule I Wojownicy z godłem ognia. Mówiąc prościej, są to bardzo zabawne i bardzo głupie gry, w których kosi się dosłownie tysiące jednorazowych słabych idiotów na raz.

Wojownicy dynastii: Początki ukaże się w 2025 roku.

Nieskończoność Niki

Nieskończoność Niki to zdecydowanie najdziwniejsza rzecz, jaką Sony pokazało w czwartek, ale wcale nie jest źle.

TL; DR polega na tym, że jest to nowa kontynuacja serii chińskich gier mobilnych z otwartym światem, których głównym zadaniem jest stylowe ubieranie głównego bohatera. Nie do końca wiem, jaki wpływ na to ma rozgrywka w otwartym świecie, ale przynajmniej wygląda to na odświeżającą przerwę od gier o bieganiu i zabijaniu ludzi. Weź mnie pod uwagę.

Zmienna prędkość światła

Ballada o Antarze

Premiera na PS5 w 2025 r. Ballada o Antarze to ładnie wyglądająca gra akcji fantasy od TipWorks Studio. Nie jest do końca jasne, co dzieje się w zwiastunie, poza tym, że grasz postacią, która wydaje się mieć dziecko na plecach (nawet podczas walk z dużymi bossami), ale walka wygląda gładko i bardzo Dusze-tak jak. Intrygujące, jeśli nic więcej.

Potwór

Potwór od Skydance to nowa gra akcji fantasy VR, która pozwoli Ci spełnić Twoje marzenia o hakowaniu złoczyńców za pomocą mieczy, łuków i strzał oraz wszystkiego, czego używają w fikcji fantasy. Jeśli nadal masz pod ręką konsolę PSVR2, równie dobrze możesz spróbować, gdy zostanie wydana jesienią tego roku.

Obcy: Najazd Łotrów

To jest pierwsza osoba Obcy gra typu horror w VR. To albo brzmi ekscytująco, albo całkowicie przerażająco, w zależności od tego, kim jesteś. Zwiastun nie pokazuje zbyt wiele, ale prawdopodobnie już wiesz, czy cię to interesuje, czy nie.

Rywale Marvela

Sony jakimś cudem znalazło miejsce dla dwojga Overwatch klony w jednym strumieniu stanu gry.

Ta jest jednak co najmniej trzecioosobowa i przedstawia wszystkich twoich ulubionych bohaterów Marvela. Zrujnowanie komuś dnia poprzez wielokrotne eliminowanie go jako Venom może być świetną zabawą. Dowiemy się tego podczas zamkniętych beta testów na PS5, które rozpoczną się w lipcu.

Gdzie spotykają się wiatry

Czy podoba Ci się akcja sztuk walki Wuxia? Gdzie spotykają się wiatry od chińskiego programisty EverStone Studio może być na Twojej drodze.

Akcja rozgrywa się w starożytnych Chinach, Gdzie spotykają się wiatry to gra akcji z otwartym światem, w której możesz wykonywać wobec swoich wrogów wszelkiego rodzaju pełne wdzięku sztuki walki. Zwiastun dał jedynie niewielki przedsmak tego, co gra ma do zaoferowania, ale przynajmniej fajnie jest widzieć więcej wysokobudżetowych gier konsolowych od chińskich deweloperów w Stanach.

Do świtu przerobić

Do świtu to pełna celebrytów gra przygodowa w stylu horroru typu „wybierz własną przygodę” na PlayStation 4. Odniosła ogromny sukces. Gra pojawi się na PS5 i PC z ulepszoną grafiką jeszcze w tym roku. To wszystko, co trzeba na ten temat powiedzieć.

Ścieżka wygnania 2

Droga wygnania w ostatnich latach zyskała dzięki temu dużą rzeszę fanów (głównie na PC). Diablo-podobna do rozgrywki i zastraszająco duże drzewo umiejętności. Tak, słynnie. Sprawdź to.

Tak czy inaczej, kontynuacja pojawi się na konsolach i będzie zawierać tryb współpracy na kanapie, czego bardzo brakuje w większości współczesnych gier konsolowych. Premiera pod koniec 2024 roku.

Ciche Wzgórze 2 przerobić

Ciche Wzgórze 2 została uznana za arcydzieło horroru psychologicznego i z pewnością najlepszą grę z serii od dwóch dekad. Ten nowoczesny remake tego… cóż, pozwolę ci zdecydować, jak to wygląda. Powiem tylko tyle Ciche Wzgórze fani w zasadzie nie są z tego powodu zadowoleni.

Dzikie łowcy potworów

Czcigodna seria firmy Capcom o zabijaniu potworów powraca i jak zwykle wygląda na to, że nowa część może dać kopa.

Mówiąc ściślej, wygląda na to, że ten wpis kładzie większy nacisk na historię niż Wzrastać zrobił i tyle wygląda jakby miał duży, stary, otwarty świat, który gracze mogą eksplorować. Jak zawsze możesz grać sam lub z przyjaciółmi. Jeśli nigdy nie próbowałeś Łowca potworówto z pewnością będzie całkiem niezłe miejsce do wskoczenia.

Astrobot

Ostatnia i zdecydowanie nie najmniej ważna rzecz Astrobotw pełni rozwinięta kontynuacja gry w pakiecie na PS5 Pokój zabaw Astro. To niezwykle urocza platformówka 3D z zabawnym małym robotem, którego Sony zdecydowanie musiało wczoraj przyjąć jako maskotkę. Wygląda na to, że jest tutaj jeszcze więcej zabawnych scen PlayStation (PaRappa!) niż tutaj Pokój zabawa Sony potwierdziło, że jest to gra pełnometrażowa, w przeciwieństwie do dwugodzinnej gry, która pojawiła się na PS5 w 2020 roku.

Astrobot wystartuje 6 września.

Source link