Były prezydent Donald Trump jest teraz na TikToku, co ogłosił w zaskakująco dziwny sposób.

W wideo opublikowane na TikToku w sobotę ze zweryfikowanego konta @realDonaldTrump dyrektor generalny UFC Dana White przedstawił Trumpa, mówiąc: „Prezydent jest teraz na TikToku”.

„To dla mnie zaszczyt” – powiedział Trump, co jest dość dziwne, biorąc pod uwagę tego polityka i skazani przestępcy próbował zablokować aplikację, gdy był w biurze. Pozostała część filmu przedstawia różne ujęcia publiczności podczas walki UFC w Newark w stanie New Jersey przy melodii „American Bad Ass” Kid Rocka.

Najlepsze historie, które można mashować

„Kampania toczy się na wszystkich polach” – powiedział Politico doradca ds. kampanii Trumpa. „Możliwość docierania do wielu platform i placówek jest ważna, a to tylko jeden z wielu sposobów, w jakie zamierzamy dotrzeć do wyborców. TikTok skłania się ku młodszym odbiorcom”.

Obaj kandydaci na prezydenta – Trump i prezydent Joe Biden – próbowali zakazać aplikacji. W kwietniu Biden podpisał ustawę, która to umożliwi skutecznie zakazać TikTok w USA chyba że ByteDance, chińska spółka matka TikTok, sprzeda swoje udziały w aplikacji. Kiedy Trump sprawował urząd, wydał zarządzenie uniemożliwiające nowym użytkownikom pobieranie TikToka, ale sądy zablokowały jego próby.

Mimo to kampanie Bidena i Trumpa znajdują się w samej aplikacji.

Source link