W post na blogu opisując najnowszą wersję zapoznawczą systemu Windows 11 dla niejawnych testerów systemu Windows, Microsoft ogłosił nową funkcję Połączenie telefonicznenarzędzie, które pozwala użytkownikom Androida i iOS synchronizować telefony z komputerami.

Mówiąc prościej, Microsoft użyje całej tej fantazyjnej sztucznej inteligencji w systemie Windows 11, aby automatycznie wygenerować trzy ogólne odpowiedzi na otrzymane wiadomości tekstowe, a wszystko to będzie obsługiwane przez „inteligentny model sugestii oparty na chmurze” firmy Microsoft.

Wiesz, to, co Gmail robił już od naprawdę długiego czasu, w połączeniu z funkcją przewidywania tekstu, która jest już wbudowana w telefony każdego człowieka. Jest to jednak lepsze, ponieważ wykorzystuje „AI” – czyli nowoczesną, generatywną sztuczną inteligencję. W praktyce oznacza to głównie, że opiera się na chmurze duży model języka, a nie modele mniej wymagające zasobów, na których funkcja przewidywania tekstu opiera się od lat.

Zmienna prędkość światła

Demonstracja odpowiedzi tekstowych firmy Microsoft

Samo wpisanie czegoś zajmuje trzy sekundy.
Źródło: Microsoft

Są chwile, kiedy generatywna sztuczna inteligencja wydaje się naprawdę użyteczna i nowatorska, ale są też chwile, kiedy istnieje po prostu po to, by ułatwiać lenistwo. Korzystanie z LLM opartego na chmurze do wysyłania SMS-ów spalając energię elektryczną małego miasteczka tylko po to, aby komputer zasugerował odpowiedź: „Nieźle, a ty?” gdy ktoś pyta, jak mija dzień. Jeśli uważasz, że to przesada, może poświęć trzy sekundy na samodzielne wpisanie tego.

Jako bonus unikniesz scenariusza, w którym mogą to zrobić Twoi przyjaciele i rodzina zdecydowanie powiedz, że nawet nie zawracasz sobie głowy wpisywaniem własnych odpowiedzi tekstowych.

Source link