To jest oficjalne: Donalda J. Trumpabyły prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki i obecny kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta, to: skazani przestępcy.

I choć czekamy na wyrok 11 lipca, cztery dni przed Narodową Konwencją Republikanów, może nie dziwić, że w Internecie pojawiają się przemyślenia na temat tego, co powinno się dalej wydarzyć.

W zaskakująco krótkim czasie, jak na sprawę tej skali, ławie przysięgłych na Manhattanie wydanie wyroku skazującego zajęło zaledwie kilka dni. Co więcej, zaskakujące jest to, że ława przysięgłych uznała go za winnego ponad wszelką wątpliwość każdego z 34 zarzutów oszustwa związanego ze sprawą dotyczącą cichych pieniędzy Stormy Daniels. Reporterzy spodziewali się wcześniej, że ława przysięgłych nie wyda werdyktu przynajmniej przez kolejny dzień.

Innymi słowy, jury pracowało szybko – ale internet pod przewodnictwem redaktorów Wikipedii także działał szybko. (Aktualizacja: zmiana została usunięta i Strona Trumpa w Wikipedii została zablokowana.)

Za każdy zarzut grozi kara grzywny w wysokości do 5000 dolarów plus czteroletni wyrok (będą one karane jednocześnie) według uznania sędziego Juana Merchana. Ci, którzy spodziewają się więzienia, mogą być rozczarowani; grzywny są częstszą karą w przypadku oszustwa popełnianego po raz pierwszy.

Mieszkańcy mediów społecznościowych szybko zasugerowali, że Trump nie może już na siebie głosować w swoim obecnym stanie, na Florydzie. Wkrótce jednak nastąpiła korekta: Trump nadal będzie mógł głosować o ile faktycznie nie przebywa w areszcie.

Najlepsze historie, które można mashować

Jedno z najczęściej zadawanych pytań: Czy Trump może nadal kandydować na prezydenta, nawet jako skazany przestępca? Odpowiedź, co dziwne, brzmi: tak.

Tak czy inaczej, ten historyczny moment był dla internetowych serwisów informacyjnych okazją do wypróbowania odpowiednich pomysłów na nagłówki. W jednym z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych raportów Drudge’a słowo „winny” zostało powtórzone 34 razy.

Nagłówek z 34 "winny" słowa


Źródło: zrzut ekranu Drudge Report

Na Twitterze/X użytkownicy również walczyli o wzrok, zamieszczając najlepsze dowcipy, jakie tylko mogli wymyślić. Słownik.com wybrał bezkonkurencyjny podtweet:

Anthony Scaramucci, który niesławnie pracował jako dyrektor ds. komunikacji w Białym Domu Trumpa zaledwie przez 10 dni, być może przez jakiś czas rozważał tę kwestię:

Chociaż oczywiście wielu Amerykanów analizowało wiadomości przez pryzmat kultury celebrytów i memów.

Source link