Firma Acer oficjalnie wkroczyła na rynek kamer 3D wraz z wprowadzeniem na rynek modelu SpatialLabs Eyes Stereo, który umożliwia rejestrację zdjęć i filmów. Treść można następnie oglądać w aparacie, goglach VR lub na wyświetlaczu 3D.

Dzięki kamerze użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo 3D na YouTube i inne platformy, a także możliwość wykonywania połączeń 3D w Google Meet, Zoom i Teams.

Chociaż tajwańska marka elektroniki znana jest głównie ze swojej oferty laptopów i komputerów stacjonarnych, od pewnego czasu jest ona obecna na rynku 3D w zakresie wyświetlaczy stereoskopowych w zewnętrznych laptopach i monitorach.

„Kamera stereoskopowa SpatialLabs Eyes uzupełnia ofertę stereoskopowego 3D firmy Acer, zapewniając rozwiązania od przechwytywania i tworzenia treści, po wyświetlanie i interakcję” – powiedział Jerry Kao, dyrektor operacyjny firmy Acer Inc, w komunikat prasowy firmy.

„Mamy nadzieję umożliwić użytkownikom uchwycenie otaczającego ich świata w oszałamiający sposób stereoskopowy 3D przez nową kamerę i jesteśmy podekscytowani możliwościami oraz niesamowitymi treściami, które będą mogli tworzyć i udostępniać”.

Cena jest wysoka i wynosi 549 dolarów, ale firma twierdzi, że produkt jest skierowany do fotografów. Kamera stereoskopowa Acer SpatialLabs Eyes będzie dostępna w trzecim kwartale roku w Ameryce Północnej.

Funkcje nowej kamery stereo SpatialLabs Eyes firmy Acer

Aparat ma rozdzielczość 8 megapikseli na oko, wbudowane lusterko do selfie i obudowę odporną na warunki atmosferyczne.

Zespół odpowiedzialny za ten projekt nazywa go „kieszonkowym” i twierdzi, że to „świetny towarzysz do rejestrowania chwil z codziennego życia”.

Dostępny jest tryb ręczny dla profesjonalistów, którzy lubią regulować ustawienia ISO, balansu bieli i czasu otwarcia migawki. Jest także wyposażony w funkcje automatycznego ustawiania ostrości i ustawiania ostrości za pomocą dotyku, które zostały ulepszone dzięki elektronicznej stabilizacji obrazu (EIS).

Rozmowy wideo 3D będą możliwe dzięki widżetowi rozmów wideo SpatialLabs i strumieniowaniu 3D za pośrednictwem odtwarzacza Acer SpatialLabs Player 3.0.

Wraz z zapowiedzią aparatu firma Acer poinformowała, że ​​ma zostać uruchomiona także aplikacja SpatialLabs Model Viewer Pro.

Zostało to zaprojektowane jako przepływ pracy z treściami 3D, z funkcjami dostosowanymi do użyteczności komercyjnej.

Wyróżniony obraz: Via Komunikat prasowy Acera

Source link