Kilka przypadków dur brzuszny, gorączka wirusowa lekarze powiedzieli mediom, że w ciągu ostatniego tygodnia w Kalkucie zgłaszano przypadki chorób żołądkowo-jelitowych. Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że jest to normalny proces o tej porze roku. Bakterie Salmonella typhi wywołującą gorączkę jelitową, wykryto E. coli, Campylobacter jejuni, vibrio cholerae i kilka przypadków Shigella.

Najważniejsze objawy wirusowej gorączki żołądkowo-jelitowej, na które należy zwrócić uwagę

Częstym objawem obserwowanym w tych przypadkach jest łagodny dyskomfort w żołądku.
Jeden z charakterystycznych objawów tyfusu gorączka to utrzymująca się wysoka gorączka, często sięgająca 39-40°C (103-104°F). Pacjenci chorzy na dur brzuszny często doświadczają skrajnego osłabienia i zmęczenia, które mogą zakłócać codzienne czynności. Często występuje ból i dyskomfort w jamie brzusznej, często w okolicy pępka. W przypadku duru brzusznego częste są utrzymujące się bóle głowy, od łagodnego do ciężkiego.
Gorączka żołądkowo-jelitowa, często określana jako zapalenie żołądka i jelit, charakteryzuje się stanem zapalnym żołądkowo-jelitowy dróg oddechowych wywołanych infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi lub pasożytniczymi. Typowe objawy to nudności, wymioty, biegunka, skurcze brzucha i czasami gorączka. Początek objawów jest zwykle nagły i może mieć różną intensywność w zależności od przyczyny. Wirusowe zapalenie żołądka i jelit, takie jak infekcje norowirusowe lub rotawirusowe, zwykle objawia się wodnistą biegunką i wymiotami, a także dyskomfortem w jamie brzusznej. Bakteryjne zapalenie żołądka i jelit, często wywoływane przez patogeny takie jak Salmonella, Escherichia coli (E. coli) lub Campylobacter, może obejmować krwawą biegunkę, gorączkę i bardziej wyraźny ból brzucha. Infekcje pasożytnicze, takie jak Giardia lub Cryptosporidium, mogą prowadzić do długotrwałej biegunki i złego samopoczucia.

Odwodnienie jest poważnym problemem w przypadku zapalenia żołądka i jelit spowodowanego utratą płynów wymioty i biegunka, zwłaszcza u niemowląt, małych dzieci i osób starszych.

Czynniki powodujące wzrost gorączki wirusowej przewodu pokarmowego

Problemy żołądkowo-jelitowe mogą wynikać z różnych czynników, w tym infekcji (wirusowych, bakteryjnych, pasożytniczych), niedyskrecji dietetycznych (takich jak spożywanie skażonej żywności lub wody), alergii lub nietolerancji pokarmowych, skutków ubocznych leków i schorzeń przewlekłych, takich jak choroba zapalna jelit lub zespół jelita drażliwego. Stres i niepokój mogą również zaostrzać objawy. Problemy te zakłócają normalne funkcjonowanie układu trawiennego, prowadząc do takich objawów, jak ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty i wzdęcia.
Uważa się, że najczęstszymi przyczynami niedawnych infekcji są wilgoć, początek monsunu, spożycie skażonej żywności i wody.

Jeśli w najbliższej okolicy wybuchnie epidemia wirusowej gorączki żołądkowo-jelitowej, oto, co musisz zrobić

Podczas żołądkowo-jelitowy gorączka wirusowa wybuch, przestrzeganie zasad higieny i stosowanie środków zapobiegawczych są niezbędne, aby zmniejszyć ryzyko infekcji i przeniesienia. Po pierwsze, częste mycie rąk wodą z mydłem, zwłaszcza przed jedzeniem lub przygotowywaniem jedzenia, po skorzystaniu z toalety i po opiece nad chorym, pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów. Unikaj bliskiego kontaktu z osobami chorymi, a jeśli jesteś chory, zostań w domu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na inne osoby.

Co zrobić, jeśli u kogoś wystąpi reakcja alergiczna?

Kluczowe znaczenie ma przestrzeganie właściwych praktyk w zakresie bezpieczeństwa żywności. Upewnij się, że żywność, zwłaszcza mięso i owoce morza, jest dokładnie ugotowana, i unikaj spożywania surowej lub niedogotowanej żywności. Dokładnie myj owoce i warzywa przed jedzeniem i unikaj dzielenia się przyborami kuchennymi, filiżankami i jedzeniem z innymi osobami. Ponadto pij czystą, bezpieczną wodę i unikaj nieoczyszczonych lub potencjalnie zanieczyszczonych źródeł wody.
Jeśli przebywasz na obszarze, na którym występuje epidemia wirusowej gorączki żołądkowo-jelitowej, zasięgnij informacji za pośrednictwem wiarygodnych źródeł, takich jak lokalne władze ds. zdrowia. Postępuj zgodnie ze wszystkimi zaleceniami lub wytycznymi wydanymi przez urzędników ds. zdrowia, aby chronić siebie i swoją społeczność. Pilnie stosując te środki, możesz pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusów żołądkowo-jelitowych i zmniejszeniu ryzyka choroby w czasie epidemii.

Source link