Według doniesień Donald Trump rozważa objęcie roli doradcy Białego Domu dla Elona Muska, gdyby ten wygrał kolejną kadencję i ponownie został prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Według dziennik Wall Streetmiliarderzy omawiali możliwą rolę dyrektora generalnego Tesli i podobno rozmawiali przez kilka rozmów telefonicznych po nawiązaniu połączenia w posiadłości biznesmena i inwestora Nelsona Pelza.

W marcu dyrektor generalny Tesli powiedział, że nie przekaże pieniędzy żadnemu republikańskiemu kandydatowi na prezydenta Donalda Trumpa czy demokratycznego prezydenta Joe Bidena w tegorocznych wyborach.

Nastąpiło to po tym, jak Trump spotkał się z Muskiem i innymi zamożnymi osobami, aby uzyskać zastrzyk gotówki na swoją kampanię.

Musk na swojej platformie społecznościowej X powiedział: „Żeby było całkowicie jasne, nie przekazuję pieniędzy żadnemu z kandydatów na prezydenta USA”.

Z raportu wynika, że ​​dyrektor generalny Tesli podobno powiedział Trumpowi, że planuje organizować spotkania, aby odwieść bogatych i wpływowych sojuszników od wspierania Joe Bidena w listopadzie.

Chociaż w poprzednich latach relacje między parą nie zawsze były harmonijne, choć w poprzednich latach relacje między nimi uległy złagodzeniu.

Elon Musk przywrócił konto kandydata Partii Republikańskiej na Twitterze/X i poprosił go nawet o większą aktywność na platformie.

Musk i Trump spotykali się już wcześniej. Uważano, że w marcu para spotkała się, aby omówić, czy Musk kupi tego pierwszego Sieć społecznościowa Prawda Prezydenta.

Czy Donald Trump mógłby ponownie zostać prezydentem?

Raport ten został opublikowany w środę, zaledwie dwa dni przed uznaniem Donalda Trumpa za winnego 34 zarzutów fałszowania dokumentacji biznesowej.

Wyrok ma zapaść teraz 11 lipca. Ta historyczna sprawa to pierwszy przypadek skazania byłego lub sprawującego urząd prezydenta USA za przestępstwo.

Jego zespół twierdzi, że planuje złożyć apelację od wyroków, co może opóźnić ogłoszenie wyroku, przy czym część ekspertów sugeruje, że może to nastąpić po wyborach prezydenckich.

Pomimo wyroków nadal może kandydować na prezydenta w wyborach zaplanowanych na 5 listopada.

Wyróżniony obraz: W trakcie podróży

Source link