Użytkownicy nowego narzędzia Showrunner od Fable Studios mogą reżyserować, występować w produkcjach i faktycznie zarabiać na nich własne programy telewizyjne generowane przez sztuczną inteligencję.

Firma produkująca sztuczną inteligencję Studio Bajka ogłosiła dzisiaj swoją nową aplikację Showrunner, która jest obecnie w fazie Alpha. Firma wypuszcza pierwsze dwa odcinki nowego serialu animowanego zrealizowanego na platformie Exit Valley. Sprawia wrażenie stworzonej na wzór South Parku czy Ricka i Morty’ego, przywołując na myśl tę samą mroczną komedię satyryczną.

Jak działa Showrunner?

Widzowie będą mogli skorzystać z podpowiedzi, aby wygenerować własny odcinek serialu, wybierając wszystko, od postaci i fabuły po kąty i ujęcia. Najlepsze odcinki stworzone przez użytkowników mogą nawet pewnego dnia stać się oficjalną częścią serialu.

Chociaż do tej pory nakręcono dwa odcinki, planuje się stworzyć 20 kolejnych, podążając za przodkami Marka Zuckerberga, Eduardo Saverina i bliźniaków Winklevoss z ery gorączki złota. Tak jak ich potomkowie pewnego dnia będą walczyć o Facebooka, tak mężczyźni walczą na śmierć i życie o cenny towar.

„Następny Netflix nie będzie całkowicie pasywny; będziesz w domu, opisz program, który chcesz obejrzeć i po minucie lub dwóch zaczniesz oglądać” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Fable Studios, Edward Saatchi. „Zakończ serial, który ci się podoba, i stwórz nowe odcinki, a nawet umieść siebie i swoich znajomych w odcinkach – walcząc z kosmitami, w ulubionym serialu komediowym i rozwiązując przestępstwa”.

To nie pierwszy raz, kiedy widzimy prace Fable Studios, które w zeszłym roku przyciągnęło uwagę ludzi partią South Park stworzonego przez sztuczną inteligencję, która służyła jako eksperyment i stanowiła podstawę do artykułu badawczego. Wykorzystano postacie, styl animacji, a nawet niektóre głosy serialu, pomimo braku zaangażowania twórców Treya Parkera i Matta Stone’a – a odcinki wygenerowały ogromną liczbę ośmiu milionów wyświetleń w serwisie X.

„Nasze odcinki South Park były projektem badawczym, który zaczął żyć własnym życiem” – powiedział Saatchi. „Widząc ogromne pragnienie ludzi tworzenia własnych odcinków programów telewizyjnych, stworzyliśmy Showrunner jako Netflix oparty na sztucznej inteligencji, aby tworzyć oryginalne dzieła sztuki, które przetrwają próbę czasu, i pozwolić ludziom ożywiać swoje historie”.

Sztuczna inteligencja staje się coraz szerzej dostępna dla ogółu społeczeństwa, m.in możliwość tworzenia własnych chatbotów Do urządzenia konsumenckie wyposażone w sztuczną inteligencję wbudowane w ich projekt.

Wyróżniony obraz: Fable Studios

Source link