Przyjrzyjmy się, co wiemy o Grand Theft Auto VI w odniesieniu do wersji na PC. Wiemy, że nie było jeszcze o żadnym wzmiance. Wiemy również, że Rockstar ma (irytujący) zwyczaj pozwalania, aby wydania konsolowe zadomowiły się na wolności nawet przez kilka lat, zanim krzykną „Niespodzianka! Oto wersja na PC!”. Mając to na uwadze, spodziewamy się wersji na komputery PC GTA6chociaż żaden nie został jeszcze ogłoszony i prawdopodobnie nie potrwa długo, biorąc pod uwagę, że wciąż jesteśmy daleko od nawet pierwszego spojrzenia.

Tak więc tak naprawdę chcielibyśmy, aby dyrektor generalny Take Two, niesamowity superzłoczyńca imieniem Strauss Zelmick, udzielił wywiadu, w którym został bezpośrednio zapytany, czy brak zapowiedzi na PC był odwieczny, czy może Rockstar ogłosi w przyszłości wersja na PC.

Tak naprawdę nie spodziewaliśmy się, że na to odpowie, ale zadajcie mi następującą zagadkę: „No cóż, brak ogłoszenia nie jest czymś, co można wyryć w kamieniu, tak blisko, jak mogłem stwierdzić, ponieważ jedyną rzeczą, która dzieje się po brak ogłoszenia jest, jak sądzę, ogłoszeniem lub ciągłym brakiem ogłoszenia.

Po pierwsze, nigdy nie spotkałem się ze słowem „ogłoszenie” tyle razy, że aż zeza mi się otwierają, a po drugie, jest to prawdopodobnie najlepsza odpowiedź na bezsensowne pytanie w historii ludzkości.

Wywiad odbył się w tym tygodniu na konferencji TD Cowen, as zgłoszone przez VGCi nic dziwnego, że Zelnick nie pomylił się, po prostu wypalił datę PC i schował głowę w dłoniach.

Kontynuował: „Ale Rockstar ma podejście do platform, które widzieliśmy już wcześniej, i w odpowiednim czasie ogłosi więcej. Naprawdę uważam, że właściwą strategią dla naszej firmy jest bycie tam, gdzie jest konsument, a historycznie rzecz biorąc, to, co zrobiła ta firma, to docieranie do konsumentów gdziekolwiek się znajdują, na dowolnej platformie, która ma sens, z biegiem czasu”.

Nawet to można by prawdopodobnie zrobić, używając około 50% mniej słów, ale traktujemy to jako zachętę do wydania wersji na PC. Firma Sony niedawno wsiadła do pociągu na komputery PC, zdając sobie sprawę, że istnieje duży biznes oferujący dobrej jakości konwersje konsol i wskazując, że wersje na komputery PC mają sens nie tylko dla osób, które je kupują.

Bylibyśmy ogromnie zaskoczeni, gdybyśmy za trzy lata siedzieli tu i czekali na ogłoszenie zapowiedzi wersji na PC.

Source link