Dwupartyjny duet senatorów ze Stanów Zjednoczonych wysłał zapytanie do agencji rządowych w sprawie wysiłków mających na celu zwalczanie wykorzystania kryptowalut na nielegalnym rynku fentanylu.

Sens. Elizabeth Warren (D-Mass.) i William Cassidy (R-La.) wysłałem list do Biura ds. Krajowej Polityki Kontroli Narkotyków i Agencji ds. Zwalczania Narkotyków, który brzmi:

[We] poszukaj aktualnych informacji na temat działań administracji Bidena mających na celu rozprawienie się z wykorzystywaniem kryptowalut przez handlarzy narkotyków do rozwijania swojej działalności i prania nieuczciwie zdobytych zysków

Senatorowie twierdzą, że kryptowaluty zyskują coraz większe znaczenie w handlu fentanylem, a większość leku trafia do Stanów Zjednoczonych w celu spożycia. W piśmie skierowanym do dyrektora ONDCP Rahula Gupty i administratorki DEA Anne Melissy Milgram zwrócono się do agencji o udzielenie odpowiedzi do 14 czerwca.

Kwestionowanie handlu kryptowalutami fentanylu

Senatorowie proszą o informacje dotyczące znaczenia kryptowalut w handlu narkotykami; nowe inicjatywy, które zostaną wdrożone w ciągu najbliższych 12 miesięcy; metryki pomiaru sukcesu; oraz wyzwania stojące przed ich urzędami w ramach tych wysiłków. Senatorowie przytoczyli dane pokazujące, że chińskie firmy dostarczające prekursory fentanylu otrzymały prawie 30 milionów dolarów w kryptowalutach, co ich zdaniem wystarczy do wyprodukowania fentanylu o wartości 54 miliardów dolarów.

Warren był już wcześniej krytykowany za przytaczanie błędnie zinterpretowanych danych w jej programie antykryptograficznym. W liście dotyczącym nielegalnej działalności związanej z kryptowalutami zacytowała artykuł, w którym błędnie określono zakres wykorzystania kryptowalut przez Hamas. Chociaż „The Wall Street Journal” poprawił później cytowany przez nią artykuł, Warren nie odpowiedziała publicznie.

Rozwój ten nastąpił po doniesieniach z końca kwietnia, że ​​współpraca organów ścigania w Indiach i Stanach Zjednoczonych doprowadziła do odkrycia kryptowalutowej grupy narkotykowej o wartości 360 milionów dolarów.

Source link