Festiwal Filmowy Tribeca przygotowuje się na tegoroczne przejęcie sztucznej inteligencji, poświęcając całą sekcję filmom stworzonym przez Sorę z OpenAI.

Zobacz więcej:

W ciągu ostatnich trzech miesięcy OpenAI zatrzymało pięciu wpływowych polityków

W piątek Tribeca Festival ogłosił, że zaprezentuje Sora Shorts, serię filmów stworzonych przez modele zamiany tekstu na wideo oparte na sztucznej inteligencji. W tym celu festiwal zaprosił pięciu filmowców do stworzenia oryginalnych filmów z aplikacjami opartymi na sztucznej inteligencji, których prace ogłoszono w lutym, a które nie zostały jeszcze wydane.

Do tej pory dostęp uzyskało tylko kilka czerwonych zespołów i artystów wizualnych, więc ta grupa filmowców dołącza do małego zespołu pracowników wewnętrznych. Do tej najnowszej grupy filmowców zaliczają się m.in niania Reżyser Nikiatu Jusu i aktorka Bonnie DiCepolo (Kraina ognia, Shazama! Gniew bogów) pozostali filmowcy na liście to Eli Foumby (Nasz ojciec, szatan), Reza Sixo Safai (Historia Mario Valdeza) i Michaela Tarnasky-Holland.

Chociaż generatywna sztuczna inteligencja została wykorzystana w najważniejszych filmach – i nie budzi to żadnych kontrowersji – będzie to pierwsze znane użycie Sory w filmach pokazywanych na festiwalu. W oświadczeniu dla prasy Jane Rosenthal, współzałożycielka i dyrektor generalna Tribeca Enterprises stwierdziła, że ​​„potrzebujemy ludzkich historii”, aby zrozumieć otaczający nas świat.

Zmienna prędkość światła

„Czasami te historie przychodzą do nas jako film fabularny, wciągające doświadczenie, dzieło sztuki, a nawet film krótkometrażowy wygenerowany przez sztuczną inteligencję” – powiedział Rosenthal. W swoim oświadczeniu. „Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co wymyśli grupa niezwykle kreatywnych absolwentów Tribeca”.

Jedną rzeczą, która odróżnia Sorę od obecnie dostępnych modeli sztucznej inteligencji, jest jej zdolność do tworzenia filmów o długości do 60 sekund, przewyższająca inne modele ograniczone do klipów o długości 6-8 sekund — chociaż niepublikowane jeszcze narzędzie Google Veo ma na celu tworzenie filmów o takiej długości jak Dobrze. Ponadto filmy generowane przez Sorę mogą zawierać wiele ujęć, chociaż nie zawierają żadnego rodzaju dźwięku, w tym dialogów. Według doniesień Sora ma ograniczenia, więc nie może przedstawiać żadnych aktów seksualności ani przemocy.

Jeśli chcesz rzucić okiem na to, co model AI jest w stanie zrobić w tym momencie, obejrzyj teledysk do „trudniejsza część„Autor: Artist Washed Up. To co najmniej bardzo niewygodne.

Tribeca Film Festival odbędzie się w dniach 5–16 czerwca w Nowym Jorku, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak ci filmowcy wykorzystują Sorę w swoich prawdziwych przedsięwzięciach filmowych.

Source link