Po skazaniu byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa za 34 przestępstwa związane z fałszowaniem dokumentacji biznesowej, powiązane z nim memecoiny polityczne charakteryzowały się znaczną zmiennością.

30 maja ława przysięgłych na Manhattanie uznała Trumpa za winnego 34 zarzutów fałszowania dokumentacji biznesowej. Dokumenty, o których mowa, dotyczyły tego, że jego prawnik Michael Cohen zapłacił dorosłej aktorce 130 000 dolarów przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Wyrok Trumpa zaplanowano na lipiec, grozi mu do czterech lat więzienia. Ten proces jest pierwszym procesem, w którym były prezydent USA został osądzony i skazany na podstawie zarzutów karnych.

Jako ława przysięgłych na Manhattanie wydał swój wyroktoken FreeTrump ($TRUMP) wzrósł o 1,019% w ciągu 24 godzin osiągnął poziom 0,042 USD, podczas gdy cena Jeo Bodena (BODEN) utrzymała się na prawie niezmienionym poziomie 0,294 USD. Jak wcześniej zgłoszonyBODEN powstał w związku z błędnym zapisem przez Trumpa nazwiska Joe Bidena i wzrósł, gdy został potwierdzony przez byłego prezydenta następującym komentarzem:

Nie podoba mi się ta inwestycja.

Co więcej, token MAGA (TRUMP) – również znajdujący się w portfelu powiązanym z Trumpem zawierającym 580 000 tokenów – wzrósł o 16,25% do 16,25 dolarów. MAGA VP (MVP), token sugerujący powiązanie z potencjalnym wyborem Trumpa na wiceprezydenta, spadł o 10,7% do około 0,51 dolara.

Ogólne finanse polityczne (PolitiFi) rynek memecoinów kapitalizacja wzrosła o 15,4% do około 1,8 miliarda dolarów, as zgłoszone przez CoinGecko.

Bitwa o głosy kryptograficzne

Jak Niedawno zgłoszono ReadWriteTrump wyraził swoje poparcie dla rozwijającego się przemysłu kryptowalut. Posunął się nawet do wyrażenia przekonania, że ​​Stany Zjednoczone powinny przewodzić tej branży:

Jestem bardzo pozytywny i otwarty na firmy kryptowalutowe i wszystkie rzeczy związane z tą nową i rozwijającą się branżą. (…) Nasz kraj musi być liderem w tej dziedzinie, nie ma drugiego miejsca.

Ostatnio także były prezydent Stanów Zjednoczonych zobowiązał się uniewinnić Rossa Ulbrichta dzień po swoim wyborze — założyciel Silk Road, pierwszego na świecie czarnego rynku głębokiej sieci. To najwyraźniej przełożyło się na rosnącą presję na kandydata na prezydenta Demokratów i obecnego prezydenta USA Joe Bidena.

Wcześniej Demokraci byli w dużej mierze przeciwni kryptowalutom, ale wraz ze zbliżaniem się nadchodzących wyborów nastąpiła zmiana. Na początku tego tygodnia rozeszła się wiadomość, że prezydent Joe Biden to zrobił zaczął szukać informacji od branży kryptowalut wśród wyścigu prezydenckiego. To podejście przyjazne kryptografii stanowi znaczące odejście od propozycji Bidena nałożenie 30% podatku na moc wydobywania kryptowalut.

Source link