X, platforma znana wcześniej jako Twitter, tętni życiem przez ostatnie 24 godziny odpowiedź Za 34 wyroki skazujące byłego prezydenta Donalda Trumpa za przestępstwa.

Sam Trump w ostatnich latach niewiele publikował na platformach mediów społecznościowych. Chociaż właściciel X, Elon Musk, zawiesił konto Trumpa wkrótce po przejęciu platformy pod koniec 2022 r., Trump tylko raz opublikował post dotyczący zbiórki pieniędzy, w ramach której wykorzystał jego publicznie opublikowane zdjęcie policyjne (które dotyczyło zupełnie innego zarzutu niż ten, za który został skazany). .)

Wydaje się jednak, że Musk i firma planują sprowadzić go z powrotem do X.

Ratusz byłego gospodarza Donalda Trumpa

X we współpracy z siecią telewizyjną NewsNation planuje serię wydarzeń w ratuszu zatytułowanych „Ratusz Ludowy” z udziałem głównych kandydatów na prezydenta w wyborach w 2024 r. Według OsieWydarzenia te są częścią wysiłków dyrektor generalnej X Lindy Iaccarino, aby udostępnić więcej treści wideo na platformie mediów społecznościowych.

Chociaż nie ustalono żadnych dat ani lokalizacji, obecne plany obejmują organizację X w ratuszu z Donaldem Trumpem i niezależnym kandydatem na prezydenta Robertem F. Kennedym Jr.

„To będzie interesujące” – powiedział Musk X w odpowiedzi na artykuł o X planującym wydarzenie w ratuszu z Trumpem.

Według doniesień kampania prezydenta Joe Bidena odrzuciła tę ofertę Dziennik Wall Street. WSJ podał także, że pierwotny plan zakładał przeprowadzenie debaty przed ustaleniem koncepcji ratusza.

Zmienna prędkość światła

Według doniesień użytkownicy X będą mogli zadawać pytania kandydatom, ale ostateczne zdanie na temat tego, jakie pytania zostaną zadane na antenie, będą mieli moderatorzy.

Przyjaźń Kasturiego i Trumpa wyłania się?

Plan X zorganizowania ratusza z Trumpem nie byłby pierwszym spotkaniem Muska i byłego prezydenta w ostatnim czasie.

Według Dziennik Wall Street, Musk i Trump „rozwijają ostatnio przyjazne stosunki”, rozmawiając przez telefon kilka razy w miesiącu.

W ostatnich latach Musk regularnie odwiedzał X, aby dzielić się prawicowymi poglądami i teoriami spiskowymi. Jest częsty krytykowany prezydenta Bidena i dał jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie głosował na urzędującego prezydenta w listopadzie. Jednak Musk nie poparł jeszcze żadnego kandydata w wyborach.

Jednak wkrótce może się to zmienić.

Według doniesień Trump rozważał przyznanie Muskowi roli doradczej, jeśli chce wygrać wybory. Rozmowy te dotyczyły nawet konkretnych obszarów polityki, w tym imigracji i gospodarki, na które Musk może mieć wpływ. W rozmowie z Trumpem Musk przedstawił także swój zamiar sfinansowania projektu danych skupiającego się na ograniczaniu oszustw wyborczych.

Jak dotąd nie było żadnych konkretnych zapowiedzi ani ze strony Muska, ani Trumpa. Ale nie zdziw się, że wkrótce ta dwójka będzie współpracować – nawet jeśli będzie to tylko wydarzenie w ratuszu w X.

Aktualizacja: maj. 31.2024, 13:43 EDT Ten artykuł został zaktualizowany, aby uwzględnić publiczne komentarze Muska na jego koncie X.

Source link