1 osoba nie żyje, 24 zostały ranne w masowej strzelaninie w USA – wszczęto sondę: raport

„Nikt nie został aresztowany ani uznany za podejrzanego, dochodzenie jest w toku”.

Waszyngton:

Co najmniej jedna osoba zginęła, a co najmniej 24 inne zostały ranne w masowej strzelaninie, która miała miejsce w niedzielę rano w amerykańskim stanie Ohio.

Jak podało BBC, do strzelaniny doszło tuż po północy czasu lokalnego (5:00 czasu BST) w mieście Akron, dodając, że miejska policja poinformowała, że ​​co najmniej 25 osób zostało postrzelonych, z czego jedna doznała obrażeń. Choć wiele obrażeń nie zagrażało życiu, stan niektórych ofiar był „poważniejszy” – przyznała.

Policja na miejscu zbrodni, w pobliżu Kelly Street i 8th Avenue, odkryła dziesiątki łusek po kulach i broń z okolicy.

Jak poinformowała policja w Akron, nikt nie został aresztowany ani uznany za podejrzanego, a dochodzenie jest w toku.

Burmistrz Akron, Shammas Malik i szef policji Brian Harding wydali później wspólne oświadczenie w mediach społecznościowych, zapewniając, że „postawią winnych przed wymiarem sprawiedliwości”.

„Nasze miasto trzęsie się po zniszczeniach spowodowanych bezsensowną przemocą. Ponad dwadzieścia ofiar powoduje, że ból i trauma odbijają się dziś echem w całym Akron, gdy szukamy odpowiedzi” – napisano w oświadczeniu.

Władze poprosiły także o kontakt wszystkie osoby posiadające informacje na temat strzelaniny, zapewniając anonimowość. „Musimy zabrać głos, aby zapobiec dalszej przemocy i odwetowi” – ​​stwierdzili.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link