10 zabitych, 5 zaginionych podczas ulewnych deszczy na Sri Lance

Wezwano społeczeństwo do pozostania w domach i unikania wchodzenia na tereny zalane. (Plik)

Colombo:

Centrum Zarządzania Katastrofami (DMC) podało, że w ciągu ostatnich 24 godzin w wyniku ulewnych deszczy i silnych wiatrów, które nawiedziły Sri Lankę, zginęło dziesięć osób, a pięć innych uznano za zaginione.

Agencja informacyjna Xinhua podała, że ​​większość zgonów odnotowano w stolicy Kolombo, ponieważ od wczesnych godzin porannych w niedzielę spadło ponad 150 mm deszczu.

Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, że poinstruowało wszystkich dyrektorów ds. zdrowia w prowincjach, aby byli w pogotowiu i byli gotowi na każdą sytuację kryzysową w szpitalach.

Ministerstwo dodało, że poczyniło wszelkie przygotowania dotyczące transportu powietrznego pacjentów w stanie krytycznym do większych szpitali z obszarów wiejskich w miarę nasilenia się powodzi.

Departament Meteorologii ostrzegł w niedzielę o ulewnych deszczach w całym kraju w ciągu najbliższych 48 godzin, natomiast DMC poinformowało, że trwają działania ratownicze.

Wezwano społeczeństwo do pozostania w domach i unikania wchodzenia na tereny zalane.

Ministerstwo Edukacji poinformowało, że w poniedziałek wszystkie szkoły pozostaną zamknięte ze względu na spodziewane dalsze opady deszczu.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link