Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Żółwia morskiego wypuszczono z powrotem do oceanu u wybrzeży Florydy po wyleczeniu poważnych ran.

Bubba to żółw szylkretowy o wadze 375 funtów, którego znaleźli biolodzy z Inwater Research w Hrabstwo St. Lucie, Floryda, 10 kwietnia.

Biolodzy zauważyli duże zwierzę miał obrażenia obu przednich płetw, więc ruszyli mu z pomocą.

AKWARIUM W TEKSAŚIE RATUJE ZMARSZCZONE ŻÓŁWIE W TRAKCIE HISTORYCZNEJ CHŁODNEJ POGODY

Po wyciągnięciu go z wody przy użyciu dźwigu i umieszczeniu na pace samochodu ciężarowego, Bubba został przewieziony do ośrodka Brevard Zoo Sea Turtle Healing Center w Melbourne na Florydzie, poinformował ośrodek Fox News Digital.

W ośrodku rehabilitacyjnym siedmiu wolontariuszy musiało pomóc w przeniesieniu Bubby z ciężarówki do ośrodka.

Żółw morski Bubba

Bubba został poddany rehabilitacji na Florydzie po tym, jak znaleziono go z uszkodzonymi płetwami i innymi urazami. (Ogród zoologiczny w Brevard)

Wstępne badanie potwierdziło, że przednie płetwy Bubby zostały uszkodzone, prawdopodobnie w wyniku ataku, i że potrzebne leczenie tak szybko, jak to możliwe.

ŻÓŁW MORSKI Z SIECIĄ NA SZYI ZOSTAŁ URATOWANY PRZEZ PRZEWODNIKA ŁODZI SZYBKIEJ W HEROICZNYM MOMENTIE

Miał również intensywną inwazję pijawek morskich, co spowodowało żółw morski zachorować na anemię, zgodnie z informacjami Brevard Zoo.

Rehabilitacja żółwia morskiego

Bubba spędził trzy miesiące w ośrodku Brevard Zoo Sea Turtle Healing Center. (Ogród zoologiczny w Brevard)

Chociaż Bubba był pierwszym dorosłym pacjentem z żółwiem szylkretowym w Brevard Zoo, ustalono, że miał od 60 do 75 lat i był prawdopodobnie pradziadkiem.

„OGŁUSZONE PRZEZ ZIMNO” ŻÓŁWIE MORSKIE URATOWANE W GEORGII Z POWODU „NIEZWYKŁEJ, SKRAJNIE ZIMNEJ POGODY”

Rzecznik Brevard Zoo powiedział Fox News Digital, że Bubba przeszedł intensywny proces rehabilitacji.

„Oprócz przyjmowania antybiotyków i odpowiedniego odżywiania, ważący 375 funtów Bubba regularnie poddawany był czyszczeniu ran oraz terapii zimnym laserem przednich płetw” – powiedział rzecznik.

Wypuszczenie Bubby do oceanu

Przedstawiciele Brevard Zoo poinformowali, że ponad 300 osób pojawiło się, aby zobaczyć triumfalny powrót Bubby do oceanu. (Ogród zoologiczny w Brevard)

„Celem naszego zespołu Healing Center jest wypuszczenie wszystkich naszych pacjentów z żółwiami morskimi z powrotem do oceanu, co było szczególnie ważne dla Bubby, który jest samcem rozrodczym”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Po trzech miesiącach rehabilitacji Bubba w końcu powrócił do wody w środę 10 lipca, wspierany przez 300 widzów.

„Możliwość dzielenia się tym, co robi Centrum Leczenia Żółwi Morskich Brevard Zoo ze społecznością, jest błogosławieństwem”.

Shanon Gann, menedżerka Centrum Leczenia Żółwi Morskich w Brevard Zoo, powiedziała w wywiadzie dla Fox News Digital, że być może był to najlepiej frekwencja na wystawieniu zwierząt w historii tego obiektu.

Bubba wraca do oceanu

Bubba został wypuszczony z powrotem do wody w hrabstwie St. Lucie na Florydzie 10 lipca. Około 300 gapiów kiwało mu głową. (Ogród zoologiczny w Brevard)

„Możliwość dzielenia się ze społecznością tym, co robi Centrum Leczenia Żółwi Morskich Brevard Zoo, jest dla nas błogosławieństwem” – powiedziała.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Dodała: „Uwolnienie Bubby było czymś wyjątkowym, ponieważ wiemy, że jest on rozrodczym samcem, a obecnie jesteśmy w okresie lęgowym”.

Wypuszczenie żółwia

Po zakończeniu rehabilitacji żółwia morskiego o wadze 375 funtów wypuszczono z powrotem do oceanu. (Ogród zoologiczny w Brevard)

Gann powiedziała, że ​​personel weterynaryjny zoo jest pod telefonem 12 godzin na dobę, 365 dni w roku, aby „pomóc chorym i rannym żółwiom morskim” i że cieszy ją, że tak wiele osób pojawiło się na uwolnieniu Bubby.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews/lifestyle

Ogród zoologiczny Brevard otworzył swoje bramy dla zwiedzających w marcu 1994 roku.

Jak poinformowało zoo, od tego czasu jego misją jest troska o zwierzęta, łączenie zwiedzających ze światem przyrody, edukowanie różnych grup odbiorców, inspirowanie społeczności i osiąganie wyników w zakresie ochrony przyrody.Source link