6-tygodniowy chłopczyk z USA umiera po tym, jak zwierzak Husky zaatakował go w łóżeczku

6-tygodniowe dziecko zostało poturbowane przez rodzinnego psa, gdy spało w swoim łóżeczku w amerykańskim Tennessee. Ezra Mansoor został zaatakowany przez pozornie oswojonego husky, który mieszka z rodziną od ośmiu lat.

Mały Ezra zmarł w czwartek, sześć dni po nieoczekiwanym ataku. Według doniesień, jego stan był krytyczny w szpitalu, cierpiał z powodu krwotoku i obrzęku mózgu ABC 7.

Chloe i Mark Mansoor, świeżo upieczeni rodzice, są zdruzgotani stratą syna. „Bycie jego mamą było największym zaszczytem i najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłam” – powiedziała Chloe WVLT.

Atak zaskoczył rodzinę, ponieważ pies nie wykazywał żadnych zachowań agresywnych. Rodzina miała dwa psy, ale ten incydent był całkowicie „całkowicie niesprowokowany” – ujawniła Chloe.

Para stwierdziła, że ​​nigdy nie wyobrażała sobie, że bezpieczeństwo ich dziecka będzie zagrożone. Chloe stwierdziła, że ​​mógł to być „dowolny pies w dowolnym momencie, całkowicie niesprowokowany, bez względu na historię”.

W obliczu tragedii mają nadzieję, że inni będą mogli lepiej chronić swoje dzieci. „Nie bierz niczego za pewnik, nawet frustrujące chwile są niesamowite. Módlcie się za całą rodzinę. Wszyscy go bardzo kochali. Wszyscy przeżywamy żałobę i jest to proces trwający całe życie” – powiedziała.

Rodzina Mansoor postanowiła uczcić pamięć małego Ezry, przekazując jego narządy, aby pomóc innym potrzebującym dzieciom. Chloe ujawniła, że ​​praca na rzecz ratowania życia innych zapewniła im spokój podczas „rozdzierającego wnętrzności procesu żałoby”.

Pies rodzinny biorący udział w ataku został zabrany do lokalnego schroniska dla zwierząt. Biuro szeryfa hrabstwa Knox prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie zdarzenia.

Source link