LONDYN – Ambasador Wielkiej Brytanii w Meksyku opuścił swoje stanowisko po opublikowaniu w mediach społecznościowych filmu, na którym rzekomo pokazuje, jak celuje z karabinu szturmowego w pobliżu kolegi.

„Financial Times” podał w piątek, że Jon Benjamin podróżował po Sinaloa i Durango, dwóch stanach w północnym Meksyku, w których kartele narkotykowe są znacząco obecne, kiedy doszło do zdarzenia. Film opublikowany na platformie mediów społecznościowych X przedstawia mężczyznę wyglądającego jak Benjamin, siedzącego na przednim siedzeniu pojazdu, gdy podnosi rzekomy karabin i celuje nim w tylne siedzenie. Pięciosekundowy klip został opublikowany przez anonimowego użytkownika wraz z wiadomością: „W kontekście codziennych zabójstw dokonywanych przez handlarzy narkotyków w Meksyku, on ośmiela się żartować”.

Choć Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju nie ogłosiło oficjalnie żadnych zmian w ambasadzie w Meksyku, strona internetowa FCDO wymienia go jako byłego ambasadora.

„Jesteśmy świadomi tego incydentu i podjęliśmy odpowiednie działania” – stwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu wydanym w odpowiedzi na pytania dotyczące zgłoszonego incydentu. „W przypadku pojawienia się problemów wewnętrznych FCDO dysponuje solidnymi procesami HR, które pozwalają je rozwiązać.”

Od kwietnia Rachel Brazier pełni funkcję chargé d’affaire w ambasadzie, a na jej stanowisku dyplomata pełni funkcję szefa misji ambasady pod nieobecność ambasadora.

Source link