Archeolodzy odkryli zaskakujące nowe szczegóły na temat najstarszy nagrobek w Stanach Zjednoczonych, którego historia sięga prawie 400 lat.

Nagrobek z 1627 roku ustawiony został w osadzie Jamestown i należał do angielskiego rycerza. Jednak to, z czego dokładnie był wykonany nagrobek – i skąd pochodzi – do tej pory zdumiewało ekspertów.

Według badań opublikowanych we wrześniu w „International Journal of Historical Archaeology” kamień nie pochodził z Ameryki Północnej.

Badanie zatytułowane „Pozyskiwanie czarnego „marmurowego” nagrobka rycerskiego wczesnego kolonializmu pod adresem Jamestown w Wirginii, USA” dowodzi, że czarny wapień faktycznie pochodził z Europy – i rzuca światło na ówczesne szlaki handlowe.

KOBIETA WYSZŁA NA SPACER NA ODKRYCIE RAZ NA DEKADĘ

Podzielony obraz obrazu z Jamestown, starożytny grób

Eksperci odkryli nowe informacje na temat najstarszego nagrobka w Stanach Zjednoczonych. (Getty Images | Ochrona Wirginii)

„W XVII-wiecznej Wirginii w USA jednym ze sposobów okazywania swojego bogactwa i upamiętniania sobie zamożni angielscy koloniści było grawerowanie nagrobków” – czytamy w artykule. „Zamożni koloniści z regionu Tidewater w zatoce Chesapeake w tamtym czasie preferowali czarny„ marmur ”na swoje nagrobki, który w rzeczywistości był polerowanym, drobnoziarnistym czarnym wapieniem”.

„Słynny nagrobek rycerza w Jamestown jest jednym z takich kamieni”.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews.com/lifestyle.

Szeroki obraz grobu z czarnego wapienia

Historycy twierdzą, że nagrobek pochodzi z 1627 roku i należał do rycerza. (Ochrona Wirginii)

Zamiast być wykonanym ze skamieniałości znalezionej w regionie, wapień prawdopodobnie został przywieziony z Belgii.

„To potwierdza powyższe wnioski dotyczące transatlantyckich szlaków handlowych z Europy kontynentalnej do Jamestown” – wynika z badania. „Bez wątpienia nie odbywały się one bezpośrednio, ale przez Londyn”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Turyści chodzi przy Jamestown

Jamestown, niedaleko Williamsburga w Wirginii, pozostaje popularną atrakcją turystyczną. (Getty Images)

„Zakładamy, że wydobywano go i przycinano na wymiar w Belgii, przewożono rzeką Mozą, przez kanał La Manche do Londynu, gdzie został wyrzeźbiony i zainstalowano mosiężne inkrustacje, a ostatecznie przewieziono do Jamestown jako balast” – podsumowano w badaniu. „Ten szlak handlowy był małym fragmentem szybko rozwijającego się atlantyckiego świata geopolitycznego handlu kolonialnego”.

Historycy nie ustalili ostatecznie, do kogo należał grób, ale badania wykazały, że najprawdopodobniej należał do Sir George’a Yeardleya, który był gubernatorem Wirginii w chwili swojej śmierci w 1627 roku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Przedstawienie Indian, osadników w Jamestown

Osada Jamestown była pierwszą stałą osadą angielską w Ameryce Północnej, po upadku kolonii Roanoke. (Getty Images)

„Zakładając, że nagrobek rycerza należał do George’a Yeardleya, jest to najstarszy nagrobek z czarnego marmuru w regionie Zatoki Chesapeake i być może najstarszy zachowany nagrobek w Ameryce” – stwierdzono w badaniu. „To jedyny znany nagrobek w koloniach angielskich z wygrawerowanymi monumentalnymi mosiężnymi intarsjami”.



Source link