Armia izraelska twierdzi, że 4 zakładników porwanych przez Hamas 7 października nie żyje

Izraelska społeczność kibucu Nirim wcześniej potwierdziła śmierć Nadava Popplewella (AFP)

Gaza:

W poniedziałek armia izraelska ogłosiła śmierć czterech zakładników w Strefie Gazy po ich uprowadzeniu przez grupę Hamasu podczas ataku 7 października.

„Przedstawiciele (izraelskiej armii) poinformowali rodziny Chaima Perry’ego, Yorama Metzgera, Amirama Coopera i Nadava Popplewella, którzy zostali brutalnie uprowadzeni do Strefy Gazy 7 października, że ​​już nie żyją i że ich ciała są przetrzymywane przez organizacja terrorystyczna Hamas” – głosi oświadczenie armii.

Rzecznik wojskowy kontradmirał Daniel Hagari powiedział w oddzielnym przemówieniu wideo: „Oceniamy, że cała czwórka zginęła, gdy byli razem w rejonie Khan Yunis podczas naszej tam operacji przeciwko Hamasowi”.

Izraelska społeczność kibucu Nirim wcześniej potwierdziła śmierć Popplewella, obywatela izraelsko-brytyjskiego.

W zeszłym miesiącu zbrojne skrzydło Hamasu oznajmiło na nagraniu wideo, że Popplewell, przetrzymywany w niewoli w Gazie od ataku z 7 października, zmarł w wyniku ran odniesionych podczas izraelskich nalotów.

W grudniu Hamas opublikował wideo pokazujące pozostałych trzech żywych.

Grupa kampanii Forum Zakładników i Zaginionych Rodzin stwierdziła w oświadczeniu, że „pochyla głowę z wielkim smutkiem po otrzymaniu druzgocących wiadomości o morderstwie w niewoli (czwórki)”.

Wcześniej w poniedziałek wojsko poinformowało, że zlokalizowało w kibucu Nir Oz ciało 35-letniego Dolewa Yehuda, ratownika medycznego, o którym do tej pory uważano, że był przetrzymywany jako zakładnik w Gazie, ale który zginął 7 października.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link