• W północnej Australii krokodyl został zastrzelony przez strażników parkowych po tym, jak śmiertelnie zaatakował 12-letnią dziewczynkę, która pływała z rodziną.
  • Do ataku doszło w Mango Creek w pobliżu Palumpa, rdzennej społeczności australijskiego Outbacku na Terytorium Północnym.
  • Krokodyla zastrzelono po tym, jak strażnicy otrzymali pozwolenie od tradycyjnych właścicieli ziemskich, którzy uważają krokodyle słonowodne za totemy.

Strażnicy zastrzelili 14-stopowego krokodyla północna Australia po tym, jak w zeszłym tygodniu w wyniku zdarzenia zginęła 12-letnia dziewczynka, która pływała z rodziną – poinformowała w środę policja.

Śmierć dziewczynki była pierwszym śmiertelnym atakiem krokodyla na Terytorium Północnym od 2018 r., kiedy to rdzenna kobieta zginęła podczas zbierania małży w rzece. Atak ten ponownie rozpalił debatę na temat tego, czy należy zrobić więcej, aby ograniczyć populację krokodyli na Terytorium Północnym, gdzie chroniony gatunek coraz bardziej wkracza na tereny zamieszkane przez ludzi.

Strażnicy przyrody próbowali zastawiać pułapki lub strzelać do zwierząt krokodyl od czasu ataku na dziewczynę, do którego doszło w zeszłym tygodniu w Mango Creek niedaleko Palumpa, rdzennej społeczności australijskiego outbacku na Terytorium Północnym.

AUSTRALIJSKA DZIEWCZYNKA, 12 LAT, ZABITA PRZEZ KROKODYLA PODCZAS KĄPIELOWANIA W POTOKU

Zastrzelili zwierzę w niedzielę po uzyskaniu pozwolenia od tradycyjnych właścicieli ziemskich regionu. Krokodyle słonowodne są uważane za totem przez wielu rdzennych Australijczyków.

Znak drogowy wskazujący na rdzenny region Palumpa, w tle i krokodyl słonowodny, wstawka

Strażnicy zastrzelili 4,2-metrowego krokodyla w północnej Australii, który w zeszłym tygodniu zabił 12-letnią dziewczynkę, gdy pływała z rodziną, poinformowała w środę policja. (AP Newsroom/Getty Images)

Policja poinformowała, że ​​analiza potwierdziła, że ​​to zwierzę zabiło dziewczynkę.

„Wydarzenia z zeszłego tygodnia miały ogromny wpływ na rodzinę, a lokalna policja nadal zapewnia wsparcie wszystkim dotkniętym” – powiedziała w oświadczeniu policji starsza sierżant Erica Gibson.

Grahame Webb, naukowiec zajmujący się krokodylami z Terytorium Północnego, powiedział, że gad wielkości jednego strzału musi być samcem i mieć co najmniej 30 lat. Rosną przez całe życie i mogą żyć do 70 lat.

Śmierć dziewczynki nastąpiła kilka tygodni po tym, jak Terytorium Północne zatwierdziło 10-letni plan mający na celu ograniczenie populacji krokodyli, mający na celu zwiększenie liczby odstrzałów w pobliżu siedlisk ludzkich z 300 do 1200 osobników rocznie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Rząd Terytorium Północnego powiedział po ostatnim wypadku śmiertelnym, że nie można pozwolić, aby populacja krokodyli przewyższała populację ludzi.

Terytorium Północne ma powierzchnię równą Francji i Hiszpanii razem wziętych, ale mieszka tam tylko 250 000 ludzi. Liczbę krokodyli szacuje się na 100 000. Populacja krokodyli wynosiła zaledwie 3000, zanim polowanie na nie zostało zakazane przez ustawodawstwo federalne w 1971 r.

Webb powiedział, że krokodyle na tym terytorium w dużej mierze ustabilizowały swoją populację w ostatnich latach, zabijając się nawzajem dla pożywienia lub terytorium. „Zjadają się nawzajem. Krokodyle kontrolują swoją populację. To nie ludzie tak naprawdę je kontrolują” — powiedział Webb.Source link