Prezydent Biden nie ustaje w swoim tournée medialnym, mimo że coraz głośniej słychać wezwania do wycofania się z wyścigu o nominację w 2024 r.

Stacja NBC News ogłosiła w środę, że Biden spotka się z prezenterem programu „NBC Nightly News” Lestorem Holtem na specjalnym programie w godzinach największej oglądalności, który zostanie wyemitowany w poniedziałek o 21:00 czasu wschodniego, w pierwszy wieczór konwencji RNC w Milwaukee.

Wywiadu udzielił po serii wystąpień medialnych po debacie, m.in. w ABC i MSNBC, a także na nadchodzącej konferencji prasowej zaplanowanej na czwartek.

WYWIADOWCY Z BIDENEM RZUCAJĄ ŚWIATŁO NA JEGO SKRAJNOŚĆ ZA KULISAMI: „NIE MOŻNA NIE ZAUWAŻYĆ”

Prezydent Biden

Prezydent Joe Biden przemawia na wiecu wyborczym w Sherman Middle School w Madison w stanie Wisconsin, w piątek 5 lipca 2024 r. (AP Photo/Manuel Balce Ceneta) (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)

Biden wielokrotnie przysięgał, że pozostanie w wyścigu do listopada i zamierza pokonać byłego prezydenta Trumpa. Jednak Demokraci są w rozsypce na Kapitolu, ponieważ spierają się o to, czy stanąć za nękanym prezydentem, czy wezwać go do odsunięcia się.

Była przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, D-Calif., dolała oliwy do ognia w środę rano podczas swojego wystąpienia w MSNBC, mówiąc: „Chcę, żeby zrobił cokolwiek postanowi”, sugerując, że Biden ma otwartą drogę do odsunięcia się, pomimo jego listu do demokratycznych ustawodawców w poniedziałek, w którym powtórzył, że pozostaje w wyścigu. Tymczasem co najmniej ośmiu demokratów z Izby Reprezentantów publicznie wezwało Bidena do wycofania się z wyścigu.

GEORGE STEPHANOPOULOS Z ABC PO WYWIADZIE Z BIDENEM: „NIE SĄDZĘ, ŻE ZDOLNY JEST DO SŁUŻBY JESZCZE CZTERY LATA”

Lester Holt

Lester Holt w środę 15 listopada 2023 r. (Nathan Congleton/NBC przez Getty Images)

Kolejną bombą, która pojawiła się w środę, było miażdżący esej gościnny opublikowane przez hollywoodzkiego liberała George’a Clooneya w The New York Times.

Clooney, który w zeszłym miesiącu był gospodarzem pełnej gwiazd imprezy zbierającej fundusze na rzecz Bidena w Los Angeles, wezwał do wystawienia nowego kandydata z ramienia Demokratów i otwarcie przyznał, że był świadkiem tego samego Bidena, którego cały kraj widział podczas debaty prezydenckiej.

„To druzgocące, ale Joe Biden, z którym byłem trzy tygodnie temu na zbiórce funduszy, nie był tym Joe „wielkim k…” Bidenem z 2010 roku. Nie był nawet Joe Bidenem z 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie” – napisał Clooney.

KRYTYCY ATAKUJĄ BIDENA PO WYWIADZIE DLA ABC, KRYTYKUJĄ JEGO ODMOWĘ PODDANIA SIĘ TESTOM POZNAWCZYM: „DYSKWALIFIKUJĄCE”

George Clooney i prezydent Biden

George Clooney wycofał swoje poparcie dla prezydenta Bidena w artykule opublikowanym w środę w New York Times. (Getty Images)

Wywiad ABC z George’em Stephanopoulosem z zeszłego tygodnia był powszechnie postrzegany jako test dla Bidena, który miał pokazać, że ma zdolności umysłowe, aby kontynuować starania o reelekcję. Jednak 22-minutowe spotkanie nie złagodziło napięć w jego partii.

Biden wzbudził zdziwienie, gdy wyraził niepewność co do tego, czy oglądał debatę CNN, odpowiadając Stephanopoulosowi: „Nie sądzę, nie”.

Zszokował cały kraj, gdy odmówił poddania się testowi funkcji poznawczych, wielokrotnie powtarzając, że jest testowany każdego dnia, pełniąc funkcję naczelnego dowódcy.

Biden rozwścieczył również Demokratów, gdy powiedział, że zadowoli się hipotetyczną porażką z byłym prezydentem Trumpem, pod warunkiem, że „da z siebie wszystko”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Po wywiadzie, Stephanopoulos stał się popularny We wtorek w nagraniu wideo, do którego dotarł serwis TMZ, stwierdził, że nie sądzi, aby Biden mógł pełnić urząd przez kolejne cztery lata.

Prezenterka później wydała oświadczenie, w którym stwierdziła: „Dzisiaj rano odpowiedziałam na pytanie przechodnia. Nie powinnam była tego robić”. Rzecznik ABC News powiedział: Fox News Cyfrowy „George wyraził swój własny punkt widzenia, a nie stanowisko ABC News”.Source link