Boeing i NASA wystrzelą debiutancki lot kapsuły kosmicznej Starliner 5 czerwca

Agencja kosmiczna podała, że ​​podwozie zawierające wadliwy naziemny zespół napędowy zostało usunięte. (Plik)

Boeing i NASA poinformowały w niedzielę, że ich zespoły przygotowują się do wystrzelenia nowej kapsuły kosmicznej Starliner 5 czerwca, po przeprowadzeniu sobotniej próby inauguracyjnego lotu testowego. The

Boeing i NASA poinformowały w niedzielę, że ich zespoły przygotowują się do wystrzelenia nowej kapsuły kosmicznej Starliner 5 czerwca, po przeprowadzeniu sobotniej próby inauguracyjnego lotu testowego.

Kapsuła Starliner była gotowa do wystrzelenia w sobotę z należącego do NASA Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie, zanim komputer systemu naziemnego uruchomił automatyczne polecenie przerwania, które przerwało sekwencję startu.

NASA podała, że ​​jej zespoły pracowały przez noc, aby ocenić sprzęt obsługi naziemnej na platformie startowej, który napotkał problemy podczas odliczania i zidentyfikował problem z naziemnym zasilaniem w jednej z obudów, które zapewnia zasilanie podzbioru kart komputerowych sterujących różnymi funkcjami systemu.

Agencja kosmiczna podała, że ​​podwozie zawierające wadliwy naziemny zespół napędowy zostało usunięte, poddane kontroli wzrokowej i zastąpione podwoziem zapasowym.

Pierwsza załogowa podróż CST-200 Starlinera na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z dwoma astronautami na pokładzie pozostaje kamieniem milowym dla Boeinga w staraniach o zdobycie większego udziału w lukratywnym biznesie NASA zdominowanym obecnie przez SpaceX Elona Muska.

Oczekuje się, że po wystrzeleniu Starliner dotrze na stację kosmiczną po około 24 godzinach lotu i zadokuje w orbitującej placówce badawczej około 402 km nad Ziemią.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link