Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz konto BEZPŁATNIE, aby kontynuować czytanie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Trzech byłych doradców prezydent Obama we wtorek skrytykował prezydenta Bidena, ponieważ wciąż krążą pogłoski o napięciach między obozami obu mężczyzn.

Jon Favreau, Jon Lovett i Tommy Vietor, których często nazywano „braciami Obama” podczas ich kadencji w Białym Domu, poświęcili większość swojego czasu najnowszy odcinek „Pod Save America” do zjednoczenia się przeciwko Bidenowi po jego słabym wystąpieniu w pierwszej debacie prezydenckiej i w późniejszym wywiadzie.

„Uważam, że to było złe i momentami bardzo trudne do oglądania” – powiedział Vietor, nawiązując do wywiadu Bidena z George’em Stephanopoulosem z ABC w zeszłym tygodniu, który był częścią wysiłków prezydenta mających na celu uciszenie krytyków wzywających go do wycofania się z wyścigu prezydenckiego.

BIDEN „PRACUJE NA TELEFONACH”, WALCZĄC O URATOWANIE SZANS NA REELEKCJĘ, GDY DEMOKRACI ZACZYNAJĄ POWRACAĆ DO JEGO OBOZU

Bracia Obama

Jon Favreau, Jon Lovett i Tommy Vietor na konferencji Politicon w Pasadena Convention Center, 29 lipca 2017 r. w Pasadenie w Kalifornii. (John Sciulli/Getty Images dla Politicon)

„Uczciwie mówiąc, nie sądzę, żeby ten wywiad mógł rozwiązać problem polityczny, który wyniknął z debaty” – powiedział, dodając, że wywiad sprawił, że „bardziej się zaniepokoił”, ponieważ Biden „miał trudności z mówieniem w jasny, spójny sposób”.

Vietor twierdził, że Biden nie przedstawił przekonującego programu na drugą kadencję, który przekonałby niezdecydowanych wyborców do poparcia go były prezydent Trumpi że jego wyjaśnienia dotyczące ostatnich słabych wyników, takie jak podróże i choroba, nie dają pełnej odpowiedzi na pytanie „jak zła była debata”.

Lovett zgodził się i powiedział, że wywiad „był dla niego trudnym zadaniem, aby odnieść sukces, nawet w swojej najlepszej formie, ponieważ trudno jest uzasadnić, dlaczego minęło ponad tydzień od debaty, że był tak krótki i że udzielał tylko jednego wywiadu”.

„Debata była po prostu kiepską nocą. Wszyscy to widzieliśmy” – powiedział. „Wyjaśnienia są dość niejasne… To nie wystarczy, aby złagodzić nasze obawy dotyczące tego, co zobaczyliśmy tamtej nocy. Tak? Więc wyjaśnienia nic nie wnoszą”.

BYŁA SEKRETARKA PRASOWA BIDENA JEN PSAKI PRZYZNAJE, ŻE WYWIAD DLA ABC BYŁ „PO PROSTU OK”

Prezydenci Obama i Biden

Były prezydent Barack Obama i prezydent Joe Biden. (Getty Images)

„Jeśli zamierzasz podnieść stawkę w jednym wywiadzie, nie może to być kolejny przykład tego, że jesteś trudny do zrozumienia, nie dlatego, że jest miękki, nie dlatego, że mamrocze, ale dlatego, że jego tok myślenia nie ma sensu” – powiedział. „Stawka jest niewiarygodnie wysoka. Trump jest niewiarygodnym zagrożeniem, ale albo on będzie ścigał tę sprawę, albo zrobi to ktoś inny, a teraz nie dostajemy ani jednego, ani drugiego”.

Favreau powiedział, że chociaż wywiad z Bidenem był „bardziej spójny niż debata”, był „zaniepokojony” brakiem pilności i przekazu Bidena, co oznacza, że ​​może nie być w stanie nadrobić debaty w przyszłości. Przytoczył ostatnie sondaże, które pokazują, że Biden pozostaje w tyle za Trumpem w każdym kluczowym stanie wahania.

„Co zamierzasz zrobić, aby pozyskać wyborców, którzy są niezdecydowani między Bidenem a Trumpem, skoro masz taki przekaz od George’a Stephanopoulosa?” – zapytał.

Vietor powiedział później, że „wydaje się, że to oczywisty wybór, że będziemy mieli większe szanse z kimś innym”, podczas gdy Lovett argumentował, że Biden „nie przekazuje skutecznie przesłania”.

HALEY WZYWA DELEGATÓW SWOJEJ KONWENCJI DO WSPARCIA TRUMPA: „JEDNOŚĆ REPUBLIKANÓW”

Biden przemawia do kościoła w Pensylwanii

Prezydent Joe Biden przemawia na nabożeństwie w kościele Mt. Airy Church of God in Christ, niedziela, 7 lipca 2024 r., Filadelfia (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)

„Ten wywiad z George’em Stephanopoulosem był bolesny do oglądania” – powiedział Lovett. „To był okropny wywiad. Wykonał okropną robotę, przedstawiając, dlaczego bierze udział w wyścigu, co wydarzyło się podczas debaty i dlaczego jest osobą, która pokona Trumpa. Wykonuje okropną robotę”.

Komentarze te pojawiły się zaledwie dzień po tym, jak były doradca Obamy David Axelrod powiedział podczas wystąpienia w CNN, w którym stwierdzono, że Biden jest „pewien” przegranej w wyścigu z Trumpem.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Są pewne niezmienne fakty życia” – powiedział Axelrod, omawiając wiek i przywództwo Bidena. „Były one boleśnie oczywiste na scenie debaty. Prezydent po prostu… nie pogodził się z tym. Nie wygra tego wyścigu”.

Jak donoszą źródła, w ostatnich latach stosunki między byłymi i obecnymi doradcami administracji Bidena i Obamy były napięte ze względu na poziom krytyki skierowanej pod adresem obecnego prezydenta, a także fakt, że pominięto go w nominacji Demokratów na prezydenta na rzecz Hillary Clinton w 2016 roku.

Obama jednak ma spędził czas broniąc Bidena po jego występie w debacie.

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczynili się Brian Flood i Jeffrey Clark z Fox News.

Najnowsze aktualności z kampanii wyborczej 2024 r., ekskluzywne wywiady i wiele więcej znajdziesz w naszym centrum wyborczym Fox News Digital.Source link