Stowarzyszenie Bharat Web3 (BWA) spotkało się z interesariuszami branży w New Delhi 11 lipca, przed zbliżającym się ogłoszeniem budżetu na lata fiskalne 2024-2025. Podczas spotkania Dilip Chenoy, przewodniczący tego organu doradczego Web3, powiedział, że branża jest gotowa uzbroić się w cierpliwość i dać rządowi wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z wynikami nałożenia podatków od kryptowalut. Wyraził jednak obawy, że ten okres analiz powoduje, że indyjski krąg Web3 szybko przenosi się za granicę.

Chenoy w rozmowie z mediami powiedział, że obowiązujące podatki od kryptowaluty nie osiągnęły zamierzonego celu śledzenia tych transakcji finansowych, które w przeciwnym razie są w dużej mierze anonimowe. Zamiast tego, powiedział Chenoy, te podatki zachęcają społeczność Web3 Indii do gromadzenia się w innych łatwo dostępnych kanałach, za pośrednictwem których znane elementy mogłyby nadal zajmować się nielegalną działalnością.

„W ostatnich czasach wzrosło wykorzystanie technologii związanych z blockchain w sektorze przedsiębiorstw. Indie mogą pochwalić się ponad 900 firmami działającymi w ramach swojego sektora Web3 sektor. Prognozy przewidują, że sektor ten doda 1,1 biliona dolarów do PKB Indii w ciągu następnej dekady, do 2032 r. Mamy nadzieję, że rząd zracjonalizuje ramy podatkowe mające zastosowanie do aktywów cyfrowych w nadchodzącym budżecie związkowym”, powiedział BWA.

Proponowane zmiany w podatku od kryptowalut w Indiach

Chenoy, wraz z współdyrektorami BWA R. Venkatesh i Kiran Vivekananda powiedzieli, że mieli wiele okazji, aby omówić przyszłość Web3 z urzędnikami rządowymi w ostatnim czasie. Kilka pro-wzrostowych sugestii BWA zostało przedstawionych rządowi do rozważenia.

Jedną z sugestii było obniżenie TDS dla każdej transakcji kryptograficznej z jednego procenta do 0,01 procenta. BWA uważa, że ​​inwestorzy i przedsiębiorcy związani z sektorem muszą być w stanie coś zaoszczędzić po obniżkach podatków, co da im możliwość dalszego inwestowania. BWA wezwało Ministerstwo Finansów do umożliwienia traderom wirtualne aktywa cyfrowe (VDA) aby zrekompensować straty zyskami osiągniętymi gdzie indziej.

Ponadto organ doradczy zasugerował podwyższenie progu potrącenia podatku u źródła od zysków z kryptowalut z obecnego przedziału od 10 000 do 50 000 rupii do 5 lakh rupii.

„Indie mają stać się potęgą Web3 pomimo niepewności regulacyjnych. Kraj nie powinien tracić szansy na zostanie liderem w Web3 z powodu opóźnień regulacyjnych” – zauważyło stowarzyszenie.

Chenoy powiedział, że rząd nie odpowiedział jeszcze na ich sugestie.

Opinia BWA na temat Web3 w Indiach

Pomimo kontroli ze strony Indii nad działalnością związaną z kryptowalutami, kraj ten zachował pozytywne nastawienie do eksplorowania technologii blockchain.

W ostatnim czasie gracze z Indii badania kliniczne sektor, firmy zajmujące się handlem elektronicznymtak dobrze jak przemysł kolejowy eksperymentowali z Web3. BWA pochwaliło ekspozycję indyjskiego przemysłu przedsiębiorstw na technologie związane z blockchain.

Podczas gdy BWA zaobserwowało tendencję wzrostu liczby startupów i przypadków użycia technologii blockchain w przedsiębiorstwach, zauważyło również całkowitą ciszę wokół branży wydobycia kryptowalut w Indiach. Stowarzyszenie wezwało do dyskusji na ten temat w nadchodzących miesiącach, szczególnie teraz, gdy kilka części świata zezwala na operacje wydobycia kryptowalut, aby otworzyć więcej możliwości zatrudnienia w regionach.

Mówiąc o Indiach eRupe CBDCpowiedzieli liderzy BWA, Hindusi są już przyzwyczajeni do korzystania z UPI tutaj, więc eRupee raczej nie stanie się hitem. W innych krajach jednak korzystanie z CBDC może mieć większy wpływ na masy pod względem ułatwiania płatności peer-to-peer, przewiduje BWA.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – zobacz nasze oświadczenie etyczne dla szczegółów.Source link