Douglas Gourlay. (Zdjęcie Qumulo)

Aby pomóc w zadomowieniu się w Seattle, Douglas Gourlay spędziłem ostatni weekend oglądając Chłopcy w łodzifilm przedstawiający drużynę wioślarską Uniwersytetu Waszyngtońskiego, która zdobyła złoto na Olimpiadzie w Berlinie w 1936 r. I już dostrzega podobieństwa do swojej nowej pracy jako lider Qumulo.

„Chodzi o to, aby mieć odpowiednich ludzi, umieścić ich na odpowiednich miejscach i upewnić się, że wszyscy wiosłują razem” – powiedział Gourlay. „Myślę, że mamy odpowiednią łódź. Myślę, że mamy odpowiednich ludzi. Myślę, że wiemy, w jakim kierunku zmierzamy”.

Gourlay właśnie objął stanowisko CEO i prezesa firmy zajmującej się przechowywaniem danych z siedzibą w Seattle. Zastępuje wieloletniego lidera Billa Richteraktóry przechodzi na emeryturę po 8 latach pełnienia funkcji dyrektora generalnego.

Gourlay spędził ostatnie 26 lat w Dolinie Krzemowej, gdzie przez dekadę pracował w firmie Cisco, a później dołączył do giganta sieciowego Arista Networks, gdzie ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego.

Były oficer piechoty armii USA obejmuje stery w Qumulo, które nadal ewoluuje po uruchomieniu w 2012 r. Firma początkowo sprzedawała własny sprzęt do przechowywania danych, ale teraz koncentruje się na sprzedaży oprogramowania, które pomaga klientom przechowywać i uzyskiwać dostęp do danych z dowolnej lokalizacji lub urządzenia — w chmurze, lokalnie i na obrzeżach sieci.

Gourlay powiedział, że ostatni boom AI i rosnące zapotrzebowanie na dane to szansa dla Qumulo. W szczególności nazwał to „zastosowaną AI”.

„To obciążenia związane z wnioskowaniem, obciążenia związane ze środowiskiem wykonawczym — pobieranie danych z systemów rejestrujących do systemu AI” — powiedział.

Qumulo uniesiony 125 milionów dolarów w rundzie serii E w 2020 r., co podniosło jej wycenę do 1,2 miliarda dolarów w tamtym czasie. Firma zwolniono 19% swoich pracowników w 2022 r. w obliczu kryzysu technologicznego.

Obecna liczba pracowników wynosi około 300.

Zapytany o dodatkowe finansowanie lub ofertę publiczną, Gourlay powiedział, że początkowo skupia się na spędzaniu czasu z klientami, „aby upewnić się, że jasno rozumiemy ich priorytety”. Qumulo ma ponad 1000 klientów z różnych branż, w tym energetyki, rozrywki, edukacji, biotechnologii i innych.

Gourlay powiedział, że firma generuje „znaczny wolny przepływ środków pieniężnych”, ale odmówił podania szczegółów na temat wyników finansowych.

Gourlay zastąpi Richtera w zarządzie Qumulo. Richter przejdzie na stanowisko doradcy zarządu i dyrektora wykonawczego.

Richter dołączył do Qumulo w 2016 rokuWcześniej był dyrektorem w Isilon Systems, firmie zajmującej się przechowywaniem danych, która została sprzedana EMC za 2,25 miliarda dolarów w 2010.

Byli pracownicy IsilonPiotr Godman,Neila FachanaIAaron Passeyzałożył Qumulo 12 lat temu. Godman zrezygnował ze stanowiska CEO, gdy zatrudniono Richtera, aopuścił firmę w 2018 roku. Passey odszedł w 2016 r., spędził 4 lata w Dropbox i wrócił do Qumulo w 2022 r. Fachan opuścił Qumulo w 2022 r.

Erica Brodersenaktóry pełnił funkcję prezydenta od 2022 r., przeszedł na emeryturę.

Dyrektor ds. technicznych QumuloKiran Bhageshpurdołączył w 2022 roku. Był dyrektorem generalnym i założycielem Igneous, który został sprzedany Rubrik w 2020 roku, a wcześniej pracował w Isilon.

Inwestorzy Qumulo to BlackRock, który przewodził rundzie Series E; Highland Capital Partners; Madrona Venture Group; Kleiner Perkins; i Amity Ventures. Łączne finansowanie do tej pory wynosi 340 milionów dolarów.Source link