Demokrata i były urzędnik administracji Obamy wydał surowe ostrzeżenie Kampania Bidena za to, że nie potraktował „poważnie” fatalnych wyników sondaży, mimo coraz liczniejszych apeli Demokratów, by Biden wycofał się z wyścigu.

Współpracowniczka Fox News Marie Harf, były zastępca rzecznika Departamentu Stanu wyjaśnił, dlaczego spadające notowania Bidena od czasu jego debaty z byłym prezydentem Trumpem powinny skłonić kampanię Bidena do opracowania strategii, jak odwrócić jego polityczną trajektorię, podczas „America’s Newsroom”.

VAN JONES MÓWI, ŻE DEMOKRACI PLANUJĄ TERAZ „JAK” ZASTĄPIĆ BIDENA HARRISEM

„Jestem niezwykle zaniepokojony tym, że zespół Bidena nie ma planu, aby odwrócić losy tej kampanii, że przegramy w listopadzie i że ignorują obawy wyborców w całym kraju dotyczące tego, czy prezydent Biden może wygrać i czy będzie w stanie rządzić przez kolejne cztery lata” – powiedział Harf Billowi Hemmerowi w środę.

„Nie traktują tego tak poważnie, jak powinni”.

Jak wynika z raportu Cook Political Report, w obliczu coraz większych przeszkód, z jakimi musi zmierzyć się przyszła kampania reelekcyjna Bidena, sześć kluczowych stanów opowiedziało się na korzyść Trumpa.

Wcześniej przewidywano, że Arizona, Georgia i Nevada będą stanami o niepewnej przyszłości, ale od czasu decyzji Bidena wadliwe wykonanie debaty w zeszłym miesiącu wszystkie trzy stany będące w centrum uwagi są obecnie uważane za stany o poglądach republikańskich.

Nebraska, New Hampshire i Minnesota były wcześniej stanami, które najprawdopodobniej poparłyby Demokratów, a teraz uważa się, że tylko nieznacznie przechylają się w stronę Demokratów.

„Myślę, że tak wielu z nas, Demokratów, jest teraz zaniepokojonych i naciska, aby Joe Biden naprawdę poważnie przyjrzał się tej kampanii, ponieważ jego kampania, od czasu debaty, powiedziała, że ​​nie zmieniła stanu wyścigu. 'Spójrz na sondaże. Spójrz na sondaże. Nadal jest to niepewne’. A co jest tak niepokojące w niektórych sondażach, o których właśnie wspomniałeś, w tym z Fox, w tym z Cook Political Report, to to, że sondaże oddalają się od Joe Bidena, a kampania poświęciła dużo czasu na atakowanie demokratycznych ustawodawców, takich jak mój były szef, Seth Moulton, podobnie jak demokratyczni eksperci, tacy jak ja, ludzie zadający pytania, zamiast spędzać cały ten czas, próbując wymyślić, jak odwrócić tę kampanię” – powiedział Harf.

BIDEN ODPORNY NA NARASTAJĄCĄ NACISKĘ NA ODEJŚCIE

„Myślę, że jest wiele frustracji, że próbują odwrócić stronę i powiedzieć: 'Nie będziemy już rozmawiać o debacie’, ale problem, Bill, polega na tym, że wyborcy prowadzą tę rozmowę” – kontynuowała. „To nie tylko eksperci, to nie tylko członkowie Kongresu”.

Wielu Demokratów wezwało Biden wychodzi wyścigu w 2024 r. od czasu debaty z Trumpem, mimo że zapowiedział kontynuację swojej kandydatury ze względu na poważne obawy związane z wiekiem.

Kilku demokratów z Izby Reprezentantów wezwało Bidena do wycofania się, w tym Rep. Lloyd Doggett, Rep. Raúl Grijalva, Rep. Seth Moulton, Rep. Mike Quigley, Rep. Angie Craig, Rep. Adam Smith i Rep. Mikie Sherrill.

Tymczasem senator z Kolorado Michael Bennet został pierwszym demokratą w Senacie, który wyraził obawy dotyczące przyszłości kampanii Bidena. Powiedział Kaitlin Collins z CNN, że Trump może wygrać „miażdżącą” wygraną od czasu „katastrofalnej” debaty.

„Myślę, że Donald Trump jest na dobrej drodze, by wygrać te wybory, a może nawet wygrać je miażdżącą przewagą, zabierając ze sobą Senat i Izbę Reprezentantów” – powiedział. „Dlatego dla mnie nie jest to kwestia sondaży. Nie jest to kwestia polityki. To kwestia moralna dotycząca przyszłości naszego kraju”.

„Biały Dom, od czasu tej katastrofalnej debaty, myślę, nie zrobił nic, aby naprawdę pokazać, że ma plan, aby wygrać te wybory” – kontynuował Bennet.

Stało się to po spotkaniu demokratów w Kongresie spotkanie za zamkniętymi drzwiami podobno we wtorek omówili swoje prywatne obawy dotyczące Bidena, podczas gdy wewnętrzne podziały w partii nadal podsycają obawy o polityczną przyszłość prezydenta.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWSSource link