Boston Celtics zwyciężyli 2:0 NBA Egzaminy końcowe w niedzielę prowadzą, pokonując w drugim meczu Dallas Mavericks 105:98.

IS Celtowie Przetrwali serię 9:0 z Mavericks pod koniec czwartej kwarty, która zmniejszyła ich przewagę do pięciu punktów. Dallas miało szansę na zmniejszenie straty do trzech punktów po przechwycie PJ Washingtona. Ale Derrick White i Jaylen Brown podbiegli, aby zatrzymać strzał Washingtona.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ RELACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Drybling Jaysona Tatuma

Napastnik Boston Celtics Jayson Tatum (0) wpada do kosza przeciwko napastnikowi Dallas Mavericks PJ Washington (25) w pierwszej połowie drugiego meczu serii koszykówki finałów NBA, niedziela, 9 czerwca 2024 r. w Bostonie. (AP Photo/Steven Senne)

Brown następnie zastosował układ sprzęgła i zdobył siedem punktów.

Celtics potrzebowaliby tego wszystkiego, aby bronić własnego boiska.

Brown w zwycięskim meczu zanotował 21 punktów, siedem asyst, cztery zbiórki i trzy przechwyty. Zagrał 42 minuty. Prowadził Jrue Holiday z 26 punktami i 11 zbiórkami.

Jayson Tatum prawie dał Bostonowi potrójny wynik. Nawet gdy trafiał 6 z 22 z gry, udało mu się zdobyć 18 punktów, oddać 12 bramek i zaliczyć 9 zbiórek.

Luka Doncić ustępuje

Napastnik Boston Celtics Jayson Tatum (0) wywiera presję na obrońcy Dallas Mavericks Luki Doncicia z prawej strony ataku podczas pierwszej połowy drugiego meczu serii finałów koszykówki NBA, niedziela, 9 czerwca 2024 r. w Bostonie. (AP Photo/Steven Senne)

JOE MAZZULLA Z CELTICU UDZIELA ODPOWIEDZI NA PYTANIE FUNDUSZY PRZED KOŃCOWYMI MECZAMI NBA 2

Dallas trafiał 47,5% z gry, ale tylko 23,1% z rzutu za trzy punkty. Jednak to 15 strat, które popełnili, szczególnie w końcówce meczu, zrobiło różnicę.

Łukasz Doncićktóry zmagał się z litanią kontuzji, zanotował 32 punkty, 11 zbiórek i 11 asyst. Trafił 12 z 21 z gry i 4 z 9 z gry. Doncic miał jednak stratę, gdy drużyny próbowały przerzucić piłkę do parteru, co nieco osłabiło ich dynamikę.

Waszyngton miał 17 punktów i siedem goli. Kyrie Irving dodał 16 punktów i sześć zbiórek.

Dzwoni Jaylen Brown

Obrońca Boston Celtics, Jaylen Brown, kwestionuje telefon podczas pierwszej połowy drugiego meczu serii koszykówki finałów NBA przeciwko Dallas Mavericks, niedziela, 9 czerwca 2024 r. w Bostonie. (AP Photo/Steven Senne)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ Aplikację FOX NEWS

Dallas będzie musiało się przegrupować i załadować ponownie, gdy serial powróci do American Airlines Center w środę wieczorem.

Śledź Fox News Digital relacje sportowe w X i subskrybuj Biuletyn Fox News Sports Huddle.