Główny analityk polityczny NBC News Chuck Todd twierdził w środę, że starszy sekretarz gabinetu powiedział mu w 2022 r., że Biden nie może ponownie kandydować.

Były gospodarz programu „Meet the Press” w swoim podcaście mówił o malejącym zaufaniu do kampanii Bidena.Podcast Chucka Todda„z felietonistą Politico Jonathanem Martinem. Podczas gdy omawiali potencjalne ścieżki wyjścia dla Bidena, aby ustąpił, obaj krytykowali członków Partii Demokratycznej za odmowę publicznego wyrażenia swoich obaw.

„Politycy Partii Demokratycznej w ostatnich dniach pokazali, że wielu z nich nie ma odwagi do swoich przekonań. Po prostu nie staną i nie powiedzą publicznie tego, co od lat mówią ludziom takim jak my w prywatnych rozmowach. To nie jest nowa historia” – powiedział Martin.

DEMOKRACI Z NOWEGO JORKU PANIKUJĄ Z POWODU PERSPEKTYW BIDENA: „TERAZ JESTEŚMY STANEM POLEM WALKI”

Chuck Todd

Chuck Todd z NBC zasugerował, że słabnące zdolności umysłowe Bidena są „klasyczną tajemnicą poliszynela” w polityce. (Zrzut ekranu/NBC)

Todd opowiadał: „Miałem sekretarza gabinetu dwa lata temu, dwa lata temu, zupełnie niespodziewanie zapytał mnie: 'Naprawdę myślisz, że on to zrobi? Nie może znowu kandydować w ten sposób.’ A ja powiedziałem: 'Cóż, masz z nim więcej do czynienia niż ja.’ A oni powiedzieli: 'Nie mam z nim zbyt wielu interakcji.’ To dość wysoki rangą sekretarz gabinetu. To było dwa lata temu”.

Dodał: „To jest klasyczny sekret poliszynelanierozmowa. To historia, którą każdy zna i o której każdy bał się mówić.”

Fox News Cyfrowy zwrócił się do Białego Domu z prośbą o odpowiedź.

Todd skrytykował również upór Bidena w pozostaniu w wyścigu, argumentując, że może to zmienić postrzeganie 46. prezydenta przez historię.

„Wszystko, czego się dowiedziałem, sprawiło, że przemyślałem wiele z biografii Bidena. Nadal nie mogę uwierzyć, że w ogóle kandydował na prezydenta, biorąc pod uwagę, że jego rodzina była w kryzysie w 2018 roku. Patrząc na to, co się stało, nie mogę uwierzyć, że naraził swoją rodzinę na to. A teraz, patrząc na jego zachowanie, kurczowe trzymanie się tego, myślę, że cała narracja na temat Joe Bidena ulegnie zmianie. Wszystko zawsze kręciło się wokół jego ambicji, a jego ambicja jest na pierwszym miejscu” – powiedział.

„Nie ma dowodów na to, że będzie w stanie odsiedzieć cztery lata” – dodał. Podobne zdanie wyraził we wtorek George Stephanopoulos z ABC News.

GEORGE STEPHANOPOULOS Z ABC PO WYWIADZIE Z BIDENEM: „NIE SĄDZĘ, ŻE ZDOLNY JEST DO SŁUŻBY JESZCZE CZTERY LATA”

Biden na szczycie NATO

Wielu Demokratów wezwało Bidena do wycofania się z wyścigu. (Zdjęcie AP/Evan Vucci)

Todd skrytykował również administrację Bidena za to, że nie potrafi zrozumieć, dlaczego niektórzy Demokraci są sfrustrowani prezydentem.

„Problem, który masz, polega na tym, że nie było żadnej autorefleksji. Nie było żadnej łaski, jeśli tak można powiedzieć. Zaatakował członków swojej partii, nie przyznając po prostu: »Rozumiem. Rozumiem, dlaczego się martwisz«” – powiedział Todd.

„Ludzie są na niego źli nie dlatego, że go nie lubią. Są na niego źli, ponieważ boją się Donalda Trumpa. I myślę, że fakt, że nie przyznaje się do tego uczucia, jest powodem, dla którego nie otrzymuje korzyści z wątpliwości od wybranych urzędników, jak powinien” – dodał.

Todd nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

PELOSI ODGRYWA NA REPORTERCE PYTAJĄCEJ, CZY CHCE, ABY BIDEN WYCOFAŁ SIĘ Z WYŚCIGU: „CZY MÓWIĘ DO CIEBIE PO ANGIELSKU?”

Joe Biden i Chuck Todd

Todd skrytykował Bidena za to, że najwyraźniej przedkłada ambicję nad wybory. (Getty Images)

Od czasu pierwszej debaty prezydenckiej Bidena z Trumpem w czerwcu, przedstawiciele Izby Reprezentantów Angie Craig (Demokrata z Minnesoty); Lloyd Doggett (Demokrata z Teksasu); Raul Grijalva (Demokrata z Arizony); Seth Moulton (Demokrata z Massachusetts); Mike Quigley (Demokrata z Illinois); Mikie Sherrill (Demokrata z Jersey) i Adam Smith (Demokrata z Waszyngtonu) wzywali Bidena do wycofania się z wyścigu.

We wtorek senator Michael Bennet, demokrata z Kolorado, został pierwszy senator demokrata zaznaczyć, że nie wierzy, iż Biden wygra reelekcję w listopadzie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWSSource link