Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Coraz większa liczba bliskich sojuszników i byłych doradców prezydenta Obamy chce położyć kres staraniom prezydenta Bidena o reelekcję.

Kaskada zaczęła się od byłego doradcy Obamy Dawid Axelrod bijąc na alarm po fatalnym występie Bidena w debacie w zeszłym miesiącu, a następnie idąc w ślady grupy byłych doradców znanych jako „bracia Obama” z czasów, gdy pracowali w Białym Domu, a także aktora George’a Clooneya, który jest blisko związany z byłym prezydentem.

„Bracie Obamo” Jon Favreau przerwał milczenie na temat kondycji psychicznej Bidena w środę, zaledwie kilka godzin po szkodliwy felieton Clooneya opublikowany w The New York Times, wzywający prezydenta do wycofania się z wyścigu o nominację w 2024 r.

OBAMA MILCZY NA TEMAT DONIESIEŃ, ŻE PRACUJE „ZA KULISAMI”, BY WYRZUCIĆ BIDENA Z WYŚCIGU W 2024 ROKU

Jona Favreau, Joe Bidena i George’a Clooneya

Były doradca Obamy Jon Favreau, prezydent Biden i aktor George Clooney (Getty Images)

„Dla nikogo z nas, kto był na zbiórce funduszy, nie było to zaskoczeniem. Ja tam byłem. Clooney miał całkowitą rację, a każda osoba, z którą rozmawiałem na zbiórce funduszy, myślała to samo, z wyjątkiem osób pracujących dla Joe Bidena, albo przynajmniej tego nie mówili” – powiedział Jon Favreau podczas występu w CNN, nawiązując do zbiórka funduszy w czerwcu był w Los Angeles wraz z Clooneyem i Obamą.

„Pamiętam, jak moja żona, Emily, zwróciła się do mnie po zbiórce funduszy i zapytała: 'Co zrobimy?’ A ja powiedziałem: 'Cóż, za tydzień jest debata. Albo wypadnie dobrze w debacie, a my pomyślimy, że był po prostu zmęczony, bo przyleciał z powrotem z Europy, i to będzie koniec, albo będzie w takim stanie na debacie, a potem cały kraj będzie o tym mówił. Więc jesteśmy tutaj”.

Clooney napisał, że partia Demokratyczna przywódcy powinni przestać przekonywać Amerykanów, że „nie widzieli tego, co właśnie zobaczyli” i oskarżać ich o ignorowanie „sygnałów ostrzegawczych” dotyczących Bidena.

Aktor twierdził, że Biden, który pojawił się na zbiórce funduszy, „nie był tym samym Joe Bidenem z 2010 roku. Nie był nawet Joe Bidenem z 2020 roku. Był tym samym człowiekiem, którego wszyscy widzieliśmy na debacie”.

„OBAMA BRO” POTWIERDZA TWORZENIA W SZKODLIWYM ARTYKULE BLOKUJĄCYM CLOONEYA NA TEMAT SPRAWNOŚCI PSYCHICZNEJ BIDENA

Obama Nowy Jork

Były prezydent Barack Obama (Spencer Platt/Getty Images)

We wtorek Favreau dołączył do swoich kolegów „braci Obamy” Tommy’ego Vietora i Jona Lovetta, którzy poświęcili większość swojego czasu najnowszy odcinek „Pod Save America” do zjednoczenia się przeciwko Bidenowi po jego słabym wystąpieniu w pierwszej debacie prezydenckiej i w późniejszym wywiadzie.

„Uważam, że to było złe i momentami bardzo trudne do oglądania” – powiedział Vietor, nawiązując do wywiadu Bidena z George’em Stephanopoulosem z ABC w zeszłym tygodniu, który był częścią wysiłków prezydenta mających na celu uciszenie krytyków wzywających go do wycofania się z wyścigu prezydenckiego.

„Uczciwie mówiąc, nie sądzę, żeby ten wywiad mógł rozwiązać problem polityczny, który wyniknął z debaty” – powiedział, dodając, że wywiad sprawił, że „bardziej się zaniepokoił”, ponieważ Biden „miał trudności z mówieniem w jasny, spójny sposób”.

Vietor twierdził, że Biden nie przedstawił przekonującego programu na drugą kadencję, który przekonałby niezdecydowanych wyborców do poparcia go były prezydent Trumpi że jego wyjaśnienia dotyczące ostatnich słabych wyników, takie jak podróże i choroba, nie dają pełnej odpowiedzi na pytanie „jak zła była debata”.

„BRACIA OBAMA” ZGROMADZAJĄ SIĘ PRZECIWKO BIDENOWI, PODCZAS GDY OD DŁUGOTRWAŁEGO PLOTKI O NAPIĘCIU TRWAJĄ: „TRUDNO OGLĄDAĆ”

Bracia Obama

Jon Favreau, Jon Lovett i Tommy Vietor na konferencji Politicon w Pasadena Convention Center, 29 lipca 2017 r. w Kalifornii. (John Sciulli/Getty Images dla Politicon)

Lovett zgodził się i powiedział, że wywiad „był dla niego trudnym wyzwaniem, aby odnieść sukces, nawet gdy jest w najlepszej formie, ponieważ trudno jest uzasadnić, dlaczego odbył się ponad tydzień po debataże było to tak krótkie, a on robił tylko jedno.

„Debata była po prostu kiepską nocą. Wszyscy to widzieliśmy” – powiedział. „Wyjaśnienia są dość niejasne… To nie wystarcza, aby złagodzić nasze obawy dotyczące tego, co zobaczyliśmy tamtej nocy. Tak? Więc wyjaśnienia nic nie wnoszą”.

„Jeśli zamierzasz podnieść stawkę w jednym wywiadzie, nie może to być kolejny przykład tego, że jesteś trudny do zrozumienia, nie dlatego, że jest miękki, nie dlatego, że mamrocze, ale dlatego, że jego tok myślenia nie ma sensu” – powiedział. „Stawka jest niewiarygodnie wysoka. Trump jest niewiarygodnym zagrożeniem, ale albo on będzie ścigał tę sprawę, albo zrobi to ktoś inny, a teraz nie dostajemy ani jednego, ani drugiego”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Favreau powiedział, że chociaż Wywiad z Bidenem był „bardziej spójny niż debata”, „martwił się”, że brak pilności i przekazu Bidena oznacza, że ​​może nie być w stanie nadrobić debaty w przyszłości. Przytoczył ostatnie sondaże, które pokazują, że Biden pozostaje w tyle za Trumpem w każdym kluczowym stanie wahania.

„Co zamierzasz zrobić, aby pozyskać wyborców, którzy są niezdecydowani między Bidenem a Trumpem, skoro masz taki przekaz od George’a Stephanopoulosa?” – zapytał.

Vietor powiedział później, że „wydaje się, że to oczywisty wybór, że będziemy mieli większe szanse z kimś innym”, podczas gdy Lovett argumentował, że Biden „nie przekazuje skutecznie przesłania”.

„Ten wywiad z George’em Stephanopoulosem był bolesny do oglądania” – powiedział Lovett. „To był okropny wywiad. Wykonał okropną robotę, przedstawiając, dlaczego bierze udział w wyścigu, co wydarzyło się podczas debaty i dlaczego jest osobą, która pokona Trumpa. Wykonuje okropną robotę”.

Obama, mimo że początkowo bronił Bidena bezpośrednio po debacie, publicznie nie odniósł się do narastającej krytyki.

Najnowsze aktualności z kampanii wyborczej 2024 r., ekskluzywne wywiady i wiele więcej znajdziesz w naszym centrum wyborczym Fox News Digital.Source link