Co musisz wiedzieć:

30 czerwca Mbappé wygaśnie kontrakt z PSG

Mówi się i mówi, że Real Madryt zakończył właśnie transfer Kiliana Mbappé. Kilka dni temu ogłoszono, że francuski zawodnik Poinformował PSG, że nie przedłuży kontraktuaby jego czas we francuskim klubie dobiegł końca wraz z końcem bieżącego sezonu, konkretnie 30 czerwca i od tego czasu pojawiły się spekulacje na temat jego związku z bezami.

Co mówi się o Mbappé i Realu Madryt?

Osobą, która ogłosiła rzekome podpisanie lub porozumienie, była gazeta Marcaktóry słynie z pewnej bliskości z zespołem merengue. Gazeta sportowa podaje, że porozumienie sfinalizowano na początku lutegopo wznowieniu negocjacji w styczniu.

W ten sposób Marca to potwierdza Kiedy Mbappé poinformował PSG, że nie przedłuży umowy, umowa z Realem Madryt była już podpisanaw związku z czym Francuz poprosił paryski klub, aby nie przedstawiał żadnej oferty zmiany zdania.

Kylian Mbappé w PSG
Kylian Mbappé w PSG

Kiedy zostanie ogłoszony w Realu Madryt?

Zgodnie z Fabrizio Romano, Mbappé podpisał już kontrakt z drużyną „Merengue”, a oficjalne ogłoszenie jego przybycia nastąpi w dniach 3–8 czerwca, po wygraniu przez drużynę 15. Ligi Mistrzów, a przed Euro 2024.

Dane dotyczące rzekomego porozumienia pomiędzy Mbappé i Realem Madryt

Umowa pomiędzy Realem Madryt a Mbappé zostałaby zamknięta po sfinalizowaniu pięcioletni kontrakt i pensja, która czyni go najlepiej opłacanym graczem w drużynie merengue.

Według Marki francuski napastnik otrzyma wynagrodzenie od 15 do 20 milionów euro, oprócz premii i premii za podpisanie umowy, która pozwoli mu zarobić prawie 50 milionów euro.

  • Kontrakt na pięć sezonów (do 2029 r.)
  • Roczne wynagrodzenie do 20 milionów euro
  • Roczny dochód 50 milionów pomiędzy premiami i wynagrodzeniem
Mbappé strzelił gola w meczu z Borussią Dortmund
Kylian Mbappé / PSG

Mbappé potrzebował Madrytu bardziej niż Madryt Mbappé

Według Marki osobą odpowiedzialną za sfinalizowanie podpisania umowy był José Ángel Sánchez, prawa ręka Florentino Péreza. Władze Madrytu miały mandat, aby w styczniu zwrócić się do Mbappé, aby się dowiedzieć Jeśli byłaby chęć i zainteresowanie podpisaniem kontraktu z Realem Madryt i zamknij umowę w tym samym miesiącu.

Według madryckiej gazety Mbappé powiedziano, że projekt zadziała z Winicjuszem i Jude Bellinghamami, tak że gdyby Francuz ponownie odrzucił ofertę, nie byłoby dalszych nalegań. Ostatecznie francuski napastnik przyjąłby ofertę merengue, która Jest ona znacznie niższa od tej oferowanej w 2022 r., kiedy mowa o 130 milionów euro i ostatecznie Francuz zgodziłby się na 50 milionów za sezon.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link