Daniil Medvedev pokonał we wtorek w pięciu setach rozstawionego z numerem jeden Jannika Sinnera i awansował do Półfinały Wimbledonu, gdzie zmierzy się z aktualnym mistrzem Carlosem Alcarazem.

Walka między dwoma zawodnikami wagi ciężkiej trwała dokładnie cztery godziny, wliczając przerwę medyczną.

Grzesznik poszedł do szatni z trenerem medycznym podczas trzeciego seta i zniknął na około 10 minut, po czym wrócił.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Jannik Sinner otrzymuje leczenie od trenera

Jannik Sinner otrzymuje pomoc od trenera podczas meczu ćwierćfinałowego z Daniiłem Miedwiediewem na Wimbledonie w Londynie, wtorek, 9 lipca 2024 r. (AP Photo/Alberto Pezzali)

Nie jest jasne, co dolega 22-letniemu Włochowi, ale przed wyjściem do szatni Sinnerowi zmierzono tętno na linii bocznej boiska.

Sinner wygrał pierwszego seta w tie-breaku 7-6 (7), by następnie przegrać drugiego seta 4-6. Trzeci set zakończył się kolejnym tie-breakiem, ale tym razem Medvedev wygrał tie-breaka 7-6 (4).

Pomimo przerwy medycznej w trzecim secie, Sinner rzucił się do przodu i zdominował czwartego seta wynikiem 6-2, doprowadzając do decydującego piątego seta.

MORGAN RIDDLE, DZIEWCZYNA GWIAZDY TENISA TAYLORA FRITZ, OBWINIA MEDIA O PRZESADZANIE POSTÓW W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Daniil Medvedev gra forehandem return

Daniil Medvedev gra forhendowy return przeciwko Jannikowi Sinnerowi na Wimbledonie w Londynie, wtorek, 9 lipca 2024 r. (AP Photo/Alberto Pezzali)

Miedwiediew przejął kontrolę w ostatnim secie, zdobywając 13 zwycięskich piłek w samym ostatnim secie. Medvedev przełamał Sinnera, aby objąć prowadzenie 3-1, a następnie wygrał następną grę, aby objąć dominującą przewagę 4-1, zanim ostatecznie wygrał 6-3 w finale.

Po meczu Miedwiediew mówił o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą gra z przeciwnikiem, który nie jest w stu procentach gotowy.

„To bardzo trudne, bo w pewnym momencie poczułem, że nie porusza się już tak dobrze. To zawsze jest trudne, bo chcesz grać więcej punktów, żeby trochę cierpiał, ale bardziej – w dobrym tego słowa znaczeniu – a jednocześnie wiesz, że w pewnym momencie powie: 'OK, nie mogę już biec, więc pójdę z pełną mocą’”.

NOVAK DJOKOVIC WYŚMIEWA TŁUMACZENIE NA WIMBLEDONIE W NIEZRÓWNANYM WYWIADZIE PO MECZU: „BRAK SZACUNKU”

Jannik Sinner gra w rzutach

Jannik Sinner gra forhendowy return przeciwko Daniiłowi Miedwiediewowi na Wimbledonie, wtorek, 9 lipca 2024 r. (AP Photo/Alberto Pezzali)

Sinner kontynuował serię dziewięciu wygranych meczów we wtorek, w tym tytuł na trawie w niemieckim Halle w zeszłym miesiącu. Sinner zastąpił Novaka Djokovica na pozycji numer 1 na świecie 10 czerwca po dotarciu do półfinału na Francuski Otwarty.

Medvedev przegrał pięć poprzednich meczów z Sinnerem i zażartował w wywiadzie po meczu, że po raz pierwszy wygrał dwa mecze w turnieju na korcie centralnym.

„Zwykle wygrywałbym albo jeden, albo zero, więc to już jest rekord”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Daniił Miedwiediew świętuje

Daniil Medvedev wygrywa punkt z Jannikiem Sinnerem na Wimbledonie, wtorek, 9 lipca 2024 r. (AP Photo/Alberto Pezzali)

Medvedev zagra z Alcarazem w półfinale. Awansował we wtorek po pokonaniu Tommy’ego Paula w czterech setach.

Piątkowy mecz pomiędzy Miedwiediewem i Alcarazem będzie rewanżem za zeszłoroczny półfinał, w którym 21-latek pokonał Miedwiediewa w trzech setach.

Medvedev ma 2-4 w swojej karierze przeciwko Alcaraz. Jeśli pokona panującego mistrza, dotrze do siódmego finału wielkoszlemowego w swojej karierze.

Do sporządzenia niniejszego raportu przyczyniła się agencja Associated Press.

Śledź Fox News Digital relacje sportowe na Xi zasubskrybuj biuletyn Fox News Sports Huddle.