Demokraci z Izby Reprezentantów zapewniają, że lider mniejszości Hakeem Jeffries wykonuje stałą pracę, przewodząc ich frakcji, mimo że jego ustawodawcy nadal odstąpić od Kandydatura prezydenta Bidena.

Wsparcie prominentnego Demokraty jest obecnie dla Bidena kluczowe, ponieważ nalega on, aby zarówno krytycy, jak i sojusznicy że może pokonać byłego prezydenta Trumpa i służyć kolejne cztery lata.

Jeffries zorganizował we wtorek rano sesję dyskusyjną z Demokratami, podczas której ludzie wyrazili zarówno swoje obawy, jak i poparcie dla Bidena.

Ustawodawcy, którzy opuścili spotkanie, byli w większości małomówni, ale ci, którzy rozmawiali z reporterami, przyznali, że nie osiągnięto konsensusu co do tego, jak ich frakcja poradzi sobie z Bidenem. Jednak kilka godzin po spotkaniu Rep. Mikie Sherrill, DN.J., została siódmą demokratką Izby Reprezentantów, która publicznie namawiała Bidena do ustąpienia.

DZIEŁACZE MEDIÓW ZSZOKOWANE „ZŁYM” WYSTĘPEM BIDENA W DEBACIE: „TOTALNA I KOMPLETNA KATASTROFA”

Jeffries i Biden

Lider Demokratów w Izbie Reprezentantów Hakeem Jeffries (po lewej) udzielił tajemniczej odpowiedzi na pytanie, czy prezydent Biden jest najlepszym kandydatem do Białego Domu. (Getty Images)

Te publiczne deklaracje spotkały się z krytyką ze strony zwolenników Bidena, takich jak Rep. Ritchie Torres, DN.Y., który oskarżył swoich kolegów Demokratów o „wewnątrzpartyjne mieszane komunikaty”, które były „głęboko autodestrukcyjne”.

Zapytany, czy cokolwiek z tego wynikało z braku wskazówek ze strony Jeffriesa, Torres odpowiedział w wywiadzie dla Fox News Digital: „Lider Jeffries radzi sobie z sytuacją tak dobrze, jak potrafi”.

„Jeśli prezydent Biden ma pozostać kandydatem Demokratów, to jest kontrproduktywne, aby członkowie wyrażali brak zaufania do niego. Nie mamy innego wyjścia, jak tylko jak najlepiej wykorzystać skomplikowaną sytuację i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić mu zwycięstwo. Dlatego nalegam na pragmatyczne podejście do sprawy” – wyjaśnił Torres.

TRUMP ODPOWIADA NA WEZWANIA BIDENA DO WYCOFANIA SIĘ Z WYŚCIGU PREZYDENCKIEGO W 2024 R.: ON „NIE CHCE SIĘ PODDAWAĆ”

Przedstawiciel Don Beyer, demokrata z Wirginii, który na początku tego tygodnia wydał oświadczenie kwestionujące doniesienia, że ​​wypowiadał się przeciwko kandydaturze Bidena, podobnie zaprzeczył, że Jeffries ponosi jakąkolwiek winę za niezgodę.

„Nigdy bym mu tego nie przypisał. Nie, to szerokie i zróżnicowane grono. To duży namiot. Ludzie będą mieli różne opinie, ale on jest bardzo dobry w jednoczeniu nas” – powiedział Beyer w wywiadzie dla Fox News Digital.

Don Beyer

Kongresmen Don Beyer, demokrata z Wirginii, powiedział, że niezgodność w komunikatach Demokratów na temat Bidena nie była winą Jeffriesa. (Getty Images)

Przedstawiciel Jim McGovern, demokrata z Massachusetts, powiedział Fox News Digital, że Jeffries radzi sobie z sytuacją „tak, jak należy”.

„I to jest to, że każdy, wiesz, każdy powinien zostać wysłuchany. Myślę, że to ważne” – powiedział McGovern.

Przedstawiciele: Brittany Pettersen (Demokratka z Kolorado), Deborah Ross (Demokratka z Kalifornii), Genn Ivey (Demokratka z Maryland) i Debbie Dingell (Demokratka z Michigan) również poparli Jeffriesa.

Inni, jak kongresmen Chris Pappas, DN.H., i Mark Takano, demokrata z Kalifornii, nie odpowiedzieli na pytanie zadane przez Fox News Digital.

BIDEN „PRACUJE NA TELEFONACH”, WALCZĄC O URATOWANIE SZANS NA REELEKCJĘ, GDY DEMOKRACI ZACZYNAJĄ POWRACAĆ DO JEGO OBOZU

Mimo poparcia Jeffriesa, naciski ze strony Demokraci w Izbie Reprezentantów nadal spada na 81-letniego prezydenta.

Choć zaledwie siedmiu członków Izby Reprezentantów z jego partii poprosiło Bidena o ustąpienie, większa liczba wyraziła obawy co do jego umiejętności.

Przedstawiciele Jared Golden, demokrata z Maine, i Marie Gluesenkamp Perez, demokratka z Waszyngtonu, ostrzegli, że nie sądzą, aby Biden mógł pokonać byłego prezydenta Trumpa.

Przedstawiciel Ritchie Torres

Kongresmen Ritchie Torres, DN.Y., który stwierdził, że sprzeczne komunikaty Demokratów są „głęboko autodestrukcyjne”, powiedział również, że nie jest to wina Jeffriesa. (Getty)

We wtorek wieczorem kongresmen Marc Veasey, demokrata z Teksasu, jako pierwszy członek Congressional Black Caucus wyraził wahanie w sprawie Bidena.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„To, co powiedziałem dziś rano i co wyraziłem moim kolegom, szczególnie tym z pierwszej linii, to to, że uważam, że muszą zrobić wszystko, co konieczne, aby powrócić i zostać ponownie wybranym, więc jeśli muszą, wiecie, zdystansować się, to właśnie to muszą zrobić” – powiedział CNN.

Jeffries ze swojej strony powiedział reporterom w poniedziałek: „Dzień po debacie jasno wyraziłem się publicznie, że popieram prezydenta Joe Bidena i kandydaturę Demokratów. Moje stanowisko się nie zmieniło”.Source link