Co musisz wiedzieć:

Władze aresztowały Nancy del Carmen „N” w Cancun, zidentyfikowaną jako rzekomo odpowiedzialna za morderstwo Dantego Emiliano.

31 maja w oświadczeniu poinformowało Biuro Prokuratora Generalnego stanu Tabasco aresztowanie Nancy del Carmen „N”, kobiety, którą wskazano jako jedną z odpowiedzialnych za morderstwo Dantego Emilianoktóre miało miejsce w gminie Paraíso, Tabasco.

Sprawa Dantego Emiliano była jedną z ostatnich (i wielu), która wstrząsnęła Meksykiemponieważ wideo przedstawiające zaledwie 12-letniego chłopca, który zmarł po kilkukrotnym postrzeleniu przez osobę próbującą go porwać, stało się popularne w sieciach społecznościowych.

Rzecznik Tabasco minimalizuje morderstwo Dantego Emiliano w Tabasco
Ilustracja, którą wykonali w sieciach społecznościowych ku pamięci Dantego Emiliano. Zdjęcie: @CeciPatriciaF

Zatrzymali rzekomą osobę odpowiedzialną za śmierć Dantego Emiliano

„Nie chcę umierać”, Na wspomnianym nagraniu można było usłyszeć krzyk Dantego Emiliano, na którym zwijał się z bólu na podłodze. „Brak mi tchu”, – powtórzył chłopiec, któremu pomogło kilku sąsiadów z okolicy. I chociaż służby ratunkowe zabrały Dantego Emiliano do Szpitala Regionalnego Pemex, nie przeżył.

Władze Tabasco poinformowały wówczas o tym Pracownicy Prokuratury przebywali w gminie Paraíso po „kilku kierunkach śledztwa” w sprawie morderstwa Dantego Emiliana znaleźć winnych jego śmierci.

dante-emiliano-tabasco-nie-chcę-umrzeć-video-nino-oburzenie-4
Zrzut ekranu z filmu Dantego Emiliano

Do tej pory wiadomo było, że chłopiec przebywał w pobliżu domu swojej babci (która nie widziała tych, którzy zamordowali jej wnuka). Nie było tam także matki chłopczyka Według świadków co najmniej trzy osoby próbowały wciągnąć go do samochodu i porwać.

Teraz prokuratura w Tabasco poinformowała, że ​​jeden z nich tak Nancy del Carmen „N”który najwyraźniej to on skontaktował się z Dantem Emiliano podstępem i brał udział w próbie porwania dziecka 21 maja.

Nancy del Carmen „N” zostaje zidentyfikowana jako jedna z osób odpowiedzialnych za morderstwo Dantego Emiliano w Tabasco. Foto: Prokuratura Tabasco.

Nancy del Carmen uciekła do Cancun po zamordowaniu Dantego Emiliano

W biuletynie Prokuratura podaje, że po popełnieniu przestępstwa na dziecku Przeanalizowali kamery wideo znajdujące się w okolicy i zebrali zeznania, aby zidentyfikować domniemanych sprawców. i pojazd, którym uciekli. Tam odkryli, że Nancy del Carmen była rzekomą wspólniczką.

Nancy del Carmen „N” uciekła do Cancún, gdzie 30 czerwca policja ostatecznie ujęła ją listem gończym. za przestępstwo porwania z kwalifikacjami w stopniu niedokończonej próby. Później kobietę przeniesiono do Tabasco.

Kobieta została aresztowana w Quintana Roo. Foto: Prokuratura Tabasco.

Władze Tabasco nie odkryły jeszcze innych osób odpowiedzialnych za to morderstwo.

„Po przybyciu do Tabasco w ten piątek przeprowadzono jego badanie lekarskie i późniejsze przygotowanie przed organem jurysdykcyjnym. W tym momencie „Czekamy na termin wstępnej rozprawy, podczas gdy działania następcze w związku z dochodzeniem trwają”– wskazała Prokuratura.

Agencja tak stwierdziła Schwytanie Nancy del Carmen „N” nastąpiło dzięki prowadzonym pracom dochodzeniowym. „W związku z tym FGE powtarza, że ​​będzie w dalszym ciągu wypełniać swój konstytucyjny obowiązek dochodzenia sprawiedliwości w sposób bezstronny, przy pełnym przestrzeganiu legalności”– zapewnił.

Liczba zabójstw i porwań w Meksyku jest alarmująca

Kiedy opowiadamy im o strasznym przypadku Dantego Emiliano, mówimy im również, że przemoc w naszym kraju nie maleje. Zgodnie z oficjalne dane Ministerstwa Bezpieczeństwa i Ochrony Obywateli, Każdego dnia w Meksyku mordowanych jest 81 osób.

To nie wszystko, bo odnotowuje się także, że każdego dnia i to tylko w ciągu ostatnich 6 lat życie traci także około dwóch nieletnich – wynika z wyliczeń dziennikarza. Arturo Anioł– co najmniej 6156 nieletnich zginęło z rąk przestępczości.

#IDon'tWantToMorir: Domniemana osoba odpowiedzialna za morderstwo Dantego Emiliano zostaje aresztowana w Cancún
Zdjęcie: Cuartoscuro

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link