Donald Trump dołącza do TikTok, platformy, którą kiedyś chciał zakazać w USA

Zdjęcie pliku

Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump dołączył do TikTok, platformy mediów społecznościowych z krótkimi filmami, której właścicielem jest chiński gigant technologiczny ByteDance i którą próbował zakazać jako prezydent przed listopadowymi wyborami w USA.

Politico, które jako pierwsze poinformowało o tej wiadomości, poinformowało, że w sobotę wieczorem zamieściło na swoim koncie film inaugurujący kampanię. Film pokazuje, jak Trump wita fanów podczas walki Ultimate Fighting Championship w Newark w stanie New Jersey.

Konto prezydenta Donalda J. Trumpa z adresem @realdonaldtrump miało do godziny 08:00 czasu GMT ponad 450 000 obserwujących.

ByteDance kwestionuje przed sądami amerykańskie prawo, które weszło w życie w kwietniu, wymagające od niego sprzedaży TikTok do stycznia przyszłego roku pod groźbą zakazu. Biały Dom twierdzi, że chce, aby chińska własność zakończyła się ze względów bezpieczeństwa narodowego, ale nie chce zakazu TikToka.

TikTok argumentuje, że nie udostępni chińskiemu rządowi danych użytkowników z USA i że podjął istotne środki w celu ochrony prywatności swoich użytkowników.

Próba Trumpa zakazania TikToka w 2020 roku, kiedy był prezydentem, została zablokowana przez sądy. W marcu powiedział, że platforma stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, ale także, że jej zakaz zaszkodzi niektórym młodym ludziom i tylko wzmocni Facebook Meta Platforms, który ostro skrytykował.

W lutym do aplikacji dołączyła kampania reelekcyjna prezydenta Joe Bidena.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link