Brian Lowry, doświadczony krytyk medialny, jest jedną ze stu osób zwalnianych w CNN, jak potwierdził w środę TheWrap, w ramach szeroko zakrojonego planu restrukturyzacji dyrektora generalnego Marka Thompsona.

Od 2016 roku Lowry jest starszym dziennikarzem CNN.

W X Lowry przyznał się do zwolnienia, żartując: „Pierwszy raz dla wszystkiego. Cytując tytuł pamiętnika nieżyjącego już wielkiego Normana Leara: „Nawet tego mogę doświadczyć”.

Wśród jego ostatnich artykułów dla tego portalu znajduje się jeden na temat ponowne pakowanie strumieniowerecenzja horroru Ti Westa „MaXXXina„oraz nekrolog aktora Donald Sutherland.

W notatce wysłanej do pracowników w środę rano Thompson ogłosił zwolnienia i plany połączenia wszystkich redakcji sieci, a także swój zamiar uruchomienia nowego modelu wiadomości opartego na subskrypcji do końca roku. Ponadto zauważył, że około 100 z obecnych 3500 pracowników zostanie zwolnionych.

„Oprócz kilku nowych stanowisk i możliwości, które otworzyliśmy w CNN, ogłaszamy dziś również pewne redukcje personelu w całej firmie” – napisał Thompson. „Gdziekolwiek było to możliwe, zamknęliśmy otwarte stanowiska, zamiast celować w obecnie zajmowane role. Jednak niektórzy z naszych współpracowników dowiedzą się dziś, że ich stanowiska są likwidowane lub zagrożone”.

Artykuł na temat Strona CNN zaznaczono, że zwalniani pracownicy będą uprawnieni do odpraw.

Thompson został mianowany prezesem zarządu i dyrektorem generalnym w sierpniu 2023 r., zastępując ustępującego szefa Chrisa Lichta, który piastował to stanowisko przez nieco ponad rok.

Lowry był wcześniej krytykiem telewizyjnym i felietonistą Variety, a przedtem spędził siedem lat jako reporter i felietonista w Los Angeles Times. Przez całą swoją karierę był również współpracownikiem National Public Radio i FoxSports.com.

Ponadto jest współgospodarzem cotygodniowego talk-show „Square Off” w TV Guide Network na temat branży telewizyjnej i napisał dwa autoryzowane przewodniki towarzyszące „Z Archiwum X”.Source link