G7 zatwierdza plan pokojowy Bidena i wzywa Hamas do zaakceptowania porozumienia

G7 wzywa Hamas do zaakceptowania porozumienia, które Izrael jest gotowy wynegocjować.

Rzym:

W poniedziałek grupa krajów rozwiniętych G7 oświadczyła, że ​​stoi za porozumieniem pokojowym w Gazie zatwierdzonym przez prezydenta USA Joe Bidena i wezwała Hamas do jego zaakceptowania.

„My, przywódcy Grupy Siedmiu (G7), w pełni popieramy plan zawieszenia broni, który doprowadzi do natychmiastowego zawieszenia broni w Gazie, uwolnienia wszystkich zakładników oraz znacznego i trwałego zwiększenia dystrybucji pomocy humanitarnej w całej Gazie”. oraz trwałe zakończenie kryzysu, który zapewnił bezpieczeństwo Izraelowi i obywatelom Gazy” – czytamy w oświadczeniu.

„Wzywamy Hamas do zaakceptowania tego porozumienia, w realizacji którego Izrael jest gotowy, i prosimy kraje, które mają wpływ na Hamas, aby pomogły w zapewnieniu, że tak się stanie” – kontynuowano.

Trójfazowa propozycja – przedstawiona w piątek przez Bidena jako inicjatywa izraelska – doprowadziłaby do zakończenia konfliktu, uwolnienia wszystkich zakładników i odbudowy terytorium palestyńskiego, które nie jest już pod kontrolą Hamasu.

Rozpoczyna się sześciotygodniowym całkowitym zawieszeniem broni, w wyniku którego siły izraelskie wycofają się ze wszystkich zaludnionych obszarów Gazy.

Kraje G7 to USA, Kanada, Japonia, Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania.

(Poza nagłówkiem, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link